Skip to content

Mardin IKF 2017

Bu yıl ilk kez uluslararası olarak düzenlenen festivale Türkiye, Hollanda, Rusya ve Bulgaristan’dan 20’nin üzerinde  un üzerinde uçurtmacı katıldı. Misafir uçurtmacılara Mardin halkı binlerce uçurtma ile eşlik etti. 

Festivalin ilk günü açılış kortejinden sonra mardin kalesi ve evelrin damlarında uçurtma uçuruldu, ikinci gün Midyat da Suriyeliler kampında çocuklar ile birlikte uçurtma uçuruldu son gün ise Sahur da evlerin damlarından uçurtmalar uçuruldu. Festival öncesi yapılan atölye çalışmlarında çocuklar binlerce uçurtma yaptı.

https://www.facebook.com/events/140741979798158/

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

 

Back To Top