Yeşilyurt Etkinlikleri

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
Basman

Yeşilyurt Etkinlikleri

Post by Basman »

Herkese merhaba! Uzun zamandır Yeşilyurt etkinlikleriyle ilgili başlık açılmıyor da merak ettim. Son 1 aydır pazar etkinliği olmadı mı yoksa artık forumda duyurusu mu yapılmıyor? Malum, rüzgarlar yavaş yavaş başlamak üzere. Sonbahar gelmeden form tutmak lazım. :D
Bir de artık benim yeni bir kumandalı uçurtma almam lazım sanırım. :roll: Eskisinin burun kısmı iyice aşındı, çıtalar uçtan çıkmaya başladı. Tamiri mümkün tabi fakat yeni, daha büyük ve nispeten daha profesyonel bir uçurtma için bahane işte. :lol:
"The optimist pleasantly ponders how high his kite will fly; the pessimist woefully wonders how soon his kite will fall."

Başman ARANCIOĞLU
Altan
Site Admin

Re: Yeşilyurt Etkinlikleri

Post by Altan »

Bu sıcaklar yine coştu Başman. Ama önümüzdeki haftadan itibaren karakış gelene kadar orada oluruz. Kışın bile alanda bulunmak daha kolay.

Uçurtma için tarzın belli mi? Orta - ileri seviye için Prism e3 ya da quantum gibi bir model ya da bunlara denk başka markaların uçurtmalarını alabilirsin.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Basman

Post by Basman »

Açıkçası kafamda hep Quantum vardı, forumda sıkça adı geçtiği için olsa gerek. Ama anladığım kadarıyla E3 de Quantum'a denk bir model gibi görünüyor. Başka bir marka/model de olabilir, konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım için seçici değilim henüz. :lol:
İki modelin de artıları eksileri vardır mutlaka. Bir gün Yeşilyurt'ta sizlerden detaylı bilgi alırım artık. :roll:
"The optimist pleasantly ponders how high his kite will fly; the pessimist woefully wonders how soon his kite will fall."

Başman ARANCIOĞLU
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Quantum ile quantum pro çok farklı modeller. Toplamda birlikte anıldıkları için kulağa çok tanıdık geliyor. Doruk da Quantum vardı. Trick konusuna biraz yakın bir uçurtma. E3 de öyle. Onun avantajı rüzgara göre farklı ayarlar yapılabilmesiydi. Quantumda da ayar vardı galiba. Ama E3 daha fazla ayarlanabiliyordur muhtemelen. E3 Quantum'dan bir üst rütbede. Ben de e2 var ama e3 sanırım çok daha ileride bir şey. Quantum pro da var bende ama onu deneme için biraz ustalaşmanız gerekecek. :twisted:
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
okane

Post by okane »

Altan beyin dediği gibi sıcaklar görevini fazla ciddiye alınca diğer doğa olayları görevini unuttu resmen. 3 hafta önce ben denedim fakat Yeşilyurt'ta bile, ne altıgen ne de benim iki ipli havalandı. Doruk olmayınca Yeşilyurt'tan ses çıkmıyor zaten güncel durum hakkında. Bu aralar güzel rüzgarlar başlasın diye sabırsızlanıyorum hatta bu hafta pazar günü yüksek ihtimal Yeşilyurt'ta olacağım. Fakat benim uçurtmamda da çok küçük 2 tane yırtık farkettim bu yüzden bende bahanemi buldum. :P :D
Okan ERKAN
Post Reply