29 Haziran 2014 Yeşilköy

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Post Reply
Halit
Site Admin

29 Haziran 2014 Yeşilköy

Post by Halit »

Bu gün hava güzel görünüyor yani rüzgar biraz azalarak makul bir hale gelmiş . Güneş tepede ancak belki akşamüstü uçurtma için iyi bir gün olabilir.

Epeydir gidemedik.

Giden var mı ?
http://www.ucurtmaplanlari.com
Halit
Site Admin

Re: 29 Haziran 2014 Yeşilköy

Post by Halit »

Bugün çooook güzel bir gün oldu.
Mavi Kurbağa

Post by Mavi Kurbağa »

Ben çok fotoğraf çektim ama burada paylaşamıyorum. Yardım ediiiiin lütfen. :lol:
dryery

Post by dryery »

Harika bir gün oldu; çok çok eğlendim, eğlenirken öğrendim :)

Her zamanki gibi Doruk'la alandaki yerimizi aldıktan sonra pek stabil olmayan rüzgarda Doruk Quantum'unu ben de Rhombus Boa'mı 1,5 saat durmaksızın uçurduk. Bu arada sık sık ne kadar harika bir hobi seçtiğimizi paylaşarak kendimizi övdük :) Sonrasında Türkay yanımıza geldi ve uzun süre viral video kurgusu hakkında nasıl bir yol alınabileceği üzerine kafa yorduk. Türkay yanılmıyorsam Decathlon'dan aldığı iki iplisini uçuruyordu. Deneme fırsatım olmadı fakat ebatının bir nebze küçük olması nedeni ile oldukça enerjik, uçan kaçan bir iki ipli :) Doruk Türkay'a indirme hareketlerini gösterirken her zamanki gibi kendisinin Quantum'una göz dikip elime aldım. Fakat rüzgarın şiddeti nedeni ile kuyruk takmaya karar verdik ve uzun zamandır görmediğim görsel şölen yine karşımızdaydı. Erişmem Boa'ya göre daha zor olduğundan mı bilinmez Quantum'u uçururken kendimi dünyanın en şanslı pilotuymuş gibi hissediyorum :) İnanılmaz bir formu var, ne istesem yapıyor :) Tabii ben yine gazı almış uçarken Quantum yere çakıldı. Bir süre etliye sütlüye karışmamaya karar vermiş otururken Canan Hanım yanımıza geldi. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Çay, simit, meyve vs gibi ikramları ve bahçesinden getirdiği eriklerle gönlümüzü fethetti. Yanılmıyorsam günü de sık sık fotoğrafladı. Sonrasında Halit Abi alana geldi. Efsane bir ayı uçurtması açtı. İsmini kendimce Bobo koyduğum uçurtmanın ebatı çizimi renkleri her şeyi harikaydı; zaten günün maskotu oldu kendisi. Kaç kişi fotoğrafını çekti, sarılmak istedi hiç sayamadım.

Rüzgarın şiddeti parafoil açmayı öneriyordu; bir süre Türkay'ın kontrolü bar ile sağlanan parafoilini uçurdum fakat bar ile kontrol bana göre zor olduğundan kendi parafoilimi uçurmaya karar verdim. Rüzgar parafoil için gayet uygun görünse de ara ara şiddetinin azalması nedeni ile çok uzun süre uçurmadım.

Sonrasında Halit Abi ile spontane iki kişilik bir takım oluşturduk ve etraftan gelen tepkilere bakılırsa da başarılıydık :) Takım uçurmak gerçekten çok keyifli fakat senkronizasyonu sağlamak için çok çalışmak gerekiyor. Halit Abi'nin yönlendirmesi ile uzun süre takım uçurduktan sonra Halit Abi kendi iplerini Doruk'a devretti. Doruk ile takım uçurmak bizi çok mutlu etti ve yine tatlı kulübümüzün desteği ile başarılı sayılabiliriz. Zaten Halit Abi sağolsun beni Takım Kaptanı olarak atadı :) Tabii bakmayın beni öyle Takım Kaptanı ilan ettiğine, bugünlere gelmek hiç kolay olmadı. Doruk çoktan kabul görmüşken ben hala kuyruk sarıyor kabul görmek için uçurtmaya yaptırmadığım artistik hareket kalmıyordu :) Şimdiki hedefimiz çok çok çalışarak başarılı bir takım kurmak. Takımda şu an Doruk ve ben varız; üçüncü talibi bekliyoruz :) 5 kişi uçuranlar da varmış ama ilk etapta 3 kişi çalışmak bizim için daha kolay olacak gibi.

Bu arada alanda Erhan Bey, Altan Bey ve Abdullah Bey de bizimle birlikteydi. Erhan Bey yanılmıyorsam kendi yaptığı tek ipli 'I Love Turkey' uçurtmasını açtı. Onun da bol bol fotoğrafı çekildi. Zaten alanda çevredeki insanlardan gördüğümüz ilgi tüm gün şahaneydi. Orada da konuştuk; en güzel reklam alanı boş bırakmamak ama maalesef tabii şartlar her daim mümkün olamıyor.

Bu arada Canan Hanım da artık iki ipli uçuranlar kervanına katılmış durumda. Kendisi ile parafoil denemesi yaptık ve bana göre de oldukça başarılıydı. Uzun süre parafoili havada tutabilmeyi başardı hatta parafoile daire bile çizdirdi; daha ne olsun. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.

Unuttuğum, atladığım daha birçok detay olmuştur mutlaka ancak özetle çok keyifli, öğretici bir gün oldu. Herkese sonsuz teşekkürler. Arayı açmadan, ilk fırsatta tekrar görüşmek dileği ile.

Sonsuz sevgi ve saygılarımla,
Derya
Derya Eryaşar
Yeşilyurt / İstanbul
Ziya

Post by Ziya »

Derya,
Ben bu etkinliğe gelemedim fakat senin yazdıkların sayesinde sizlerin yaşadıklarınızı ben de yaşamış gibi hissettim...
Teşekkürler
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Derya şahane anlatmışsın günü.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
dryery

Post by dryery »

Ziya Abi, Altan Abi teşekkür ederim :)
Derya Eryaşar
Yeşilyurt / İstanbul
Mavi Kurbağa

Post by Mavi Kurbağa »

Benim yazdıklarım gitmiyor,hep hata veriyor.Bunu denemek için yazdım bu kesin gider :(
Mavi Kurbağa

Post by Mavi Kurbağa »

Aslında ben gün ile ilgili yazımı hemen yazmıştım ama ne yazık ki sayfaya giremedim.Sevgili Derya,gerçekten çok güzel anlatmışsın günümüzü.Ben uzun yazıyorum derken,seninki destan gibi olmuş :)yazdıklarını tekrar tekrar okudum ve o güzel anları yeniden yaşadım.Benimle ilgili yazdığın güzel sözlere de teşekkür ediyorum,sayende ve ısrarınla parafoili denemiş oldum.Ne kadar başarılıydı tartışılır :D yine de ilk denemede senden artı puan aldığıma sevindim. :) Siz uçurtmalarınızı uçururken sizi izlemek çok güzeldi.Gökyüzünde öyle güzel bir gösteri sundunuz ki seyretmeye doyamadım..İki ipli uçurtmalar artık benim favorilerim arasında.Diğerlerinde olduğu gibi onları da kuyruklu olarak daha çok sevdim.

Rüzgarın bol olduğu güzel günlerde tekrar görüşmek dileğiyle..

Martı Uçurtma Kulübü iyi ki var.. :)

Sevgilerimle,

Canan
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Post Reply