Uçurtma satışı yapan site

Uçurtmalar ile ilgili genel bilgiler.
hadi_bea

Re: Uçurtma satışı yapan site

Post by hadi_bea »

yigitkahraman wrote:
Olcan Ali Yaşar wrote:bende revo arıyorum nasıl bulurum ??
Olcan merhaba, Hem yaşın, hemde yeni başlayan biri olarak, Revolution senin için çok erken. Yani 300-400 tl verip Revoya sahip olacaksın. Sonra ilk haftada paramparça olacak. Yavaş yavaş ilerle. Bence gerek yok. Yeni başladığımda Mesela Ferruh bey bana çok çöp poşetinden uçurtma yaptırdı. :mrgreen:
Benim de ilk kumandalı uçurtmam 20 TL lik bir iki ipli çıtalı model idi çok cerememi çekti daha sonra rhombus grafiti almıştım. Grafiti parafoil (parafoil: paraşüt gibi olan çıtasız uçurtma modelleri) olduğu için kırılma ve yırtılma derdi pek olmadığı için kendimi baya geliştirmiştim sana tavsiyem ya ucuz bir çıtalı model ya da ufak ebetlılardan parafoil uçurtma.
GÖRKEM ÇORLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
RÜZGARIN OĞLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bir gün ben de uçucam...
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

Kesinlikle katılıyorum. Revolution uçurmadan önce mutlaka parafoil şart. Yada benim gibi fırtınada fiberglasslarla öğrenebilirsiniz. :lol:
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Olcan sende iki ipli vardı, onda biraz alıştırma yapmışsındır herhalde.

Bence Revolution kullanmak stunt uçurtma kullanmaktan daha kolay. 4 ipli uçurtmalarda alt iplerin fren olması uçurtmayı daha rahat kullanmanı ssağlıyor.

Stunt uçurtmalar'da yere çakılmalar çok fazla oluyor. Revolution'da daha az. İlk öğreneceğin havada sabit tutma ve yere indirmek olacak.
Havada dönüş yapmayıp sadece sabit tutma ve fren yapmayı öğrenmeyi denersen uçurtman ilk haftada paramparça olmaz.
Birde kullanabileceğin boyda uçurtma seçmen gerekir.

Parafoil uçurtmaların en güzel yanı çıta kırıldı derdi olmuyor. Alacak olursan küçük boy tercih et.
http://www.ucurtmakulubu.com/forum/view ... f=9&t=1848

Uçurtma yapmaya başlamanı öneririm. Mesala delta uçurtma, fener uçurtma bunlar yapım olarak kolay uçurtmalar. Kendi yaptığın bir uçurtmayı uçurtmak çok zevkli. Linkte senin yapabileceğin uçurtmalar var. http://www.ucurtmaplanlari.com/

En önemlisi Avrupa yakasında oturuyorsun, Yeşilyurtta'ki etkinlikleri takip edip oraya gitmen olur. Benden daha tecrübeli büyüklerimiz var, onlardan istediğin herşeyi öğrenmiş olursun.
drkkbn

Post by drkkbn »

Konu hem biraz eskimiş hem de başlığından biraz sapmış olsa da, yeni bir başlık açmak gereksiz geldiği için sorumu buraya yazıyorum.

Uzun bir aradan sonra tekrardan uçurtma ile uğraşmaya başladım ama uçurtmam öğrenme çalışmalarında bayaa yıprandığından yeni bir tane almak veya tamir edebilmek için merkez T bağlantısı ve çıtalara ihtiyacım var.

Konudaki siteler sanırsam malesef artık bu işle ilgilenmiyor, HobbyTime'a mail atmış olsam da daha geri dönüş alamadım

Türkiye'de veya Türkiye'ye uçurtma ve uçurtma aksesuar ve yedek parçaları satan bir site tavsiye edebilir misiniz? Yurtdışından baktığım bir kaç site ya Türkiye'ye gönderim yapmıyor ya da çok uçuk kargo ücretleri istiyorlar.
Doruk Kuban
hadi_bea

Post by hadi_bea »

drkkbn wrote:Konu hem biraz eskimiş hem de başlığından biraz sapmış olsa da, yeni bir başlık açmak gereksiz geldiği için sorumu buraya yazıyorum.

Uzun bir aradan sonra tekrardan uçurtma ile uğraşmaya başladım ama uçurtmam öğrenme çalışmalarında bayaa yıprandığından yeni bir tane almak veya tamir edebilmek için merkez T bağlantısı ve çıtalara ihtiyacım var.

Konudaki siteler sanırsam malesef artık bu işle ilgilenmiyor, HobbyTime'a mail atmış olsam da daha geri dönüş alamadım

Türkiye'de veya Türkiye'ye uçurtma ve uçurtma aksesuar ve yedek parçaları satan bir site tavsiye edebilir misiniz? Yurtdışından baktığım bir kaç site ya Türkiye'ye gönderim yapmıyor ya da çok uçuk kargo ücretleri istiyorlar.
Sorunu cevaplarını bu sayfada bulabilirsin, yurt dışından freeshiping (korgo ücreti almayan) ile malzeme getirte bilirsin.

http://www.ucurtmakulubu.com/forum/view ... ilit=adana
GÖRKEM ÇORLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
RÜZGARIN OĞLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bir gün ben de uçucam...
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Forum İstanbul'da dechatlon'da uçurtmalar var.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
drkkbn

Post by drkkbn »

Görkem Bey, vermiş olduğunuz bağlantıyı inceledim, ancak sanırsam amazon.com'dan sipariş vereceğim orada biraz daha araştırma yapınca makul bir kargo fiyatına istediğim her şeyi satan bir satıcı bulmayı başardım.

Altan Bey, bu cuma o taraflara geçtiğim zaman bahsettiğiniz dükkana bakacağım, izlenimlerimi yine sizlerle paylaşırım.

Çok teşekkürler...
Doruk Kuban
hadi_bea

Post by hadi_bea »

drkkbn wrote:Görkem Bey, vermiş olduğunuz bağlantıyı inceledim, ancak sanırsam amazon.com'dan sipariş vereceğim orada biraz daha araştırma yapınca makul bir kargo fiyatına istediğim her şeyi satan bir satıcı bulmayı başardım.

Altan Bey, bu cuma o taraflara geçtiğim zaman bahsettiğiniz dükkana bakacağım, izlenimlerimi yine sizlerle paylaşırım.

Çok teşekkürler...
free shiping le getirt derim kargo ücretleri biraz tuzlu oluyor bazen malzemenin fiyatını bile geçiyor. Gerçi şu gerçek varki free shiping olan ürünler genelde Çin menşeili oluyor ve Çin'den geliyor o yüzden pek kaliteli olduğu söylenemez ama başlangıç için işe yarıyor.
GÖRKEM ÇORLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
RÜZGARIN OĞLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bir gün ben de uçucam...
drkkbn

Post by drkkbn »

Görkem Bey,

Çin'den getirtmeyi istemememin tam olarak nedeni de kalite kuşkusu, her ne kadar artık bütün ürünler Çin'de üretiliyor olsa da; Amerika veya Avrupa bazlı bir firmanın kalite standartları ile Çin bazlı bir firmanın kalite standartları arasında takdir edersiniz ki ciddi bir fark var.

Başlangıç sevviyesi uçurtmalar için kalite bence de çok önemli değil, sonuçta uçurtmanın uçma mantığını ve kontrolleri anlayana kadar bir çok plansız iniş kaçınılmaz. Öte yandan ben şu an ki uçurtmam ile (Rhombus Boa) başlangıç sevviyesini geçtiğim kanısındayım zira daire çizme, iniş, kalkış, rüzgar penceresini kontrol etme vb. çok temel hareketleri yapabiliyorum ve artık uçurtmanın beni sınırladığı kanaatindeyim. Demek istediğim iki ipli uçurtma uçurmanın benim için bir heves mi yoksa bir tutku mu olduğunu anladım, ve artık bu işi biraz daha ciddi olarak, bir hobi olarak yapma niyetindeyim. Bu yüzden gerek forumda gerek ise internette yaptığım araştırmalar sonucunda beni bir üst sevviye taşıyacak ve yıllarca sıkılmadan beni idare edebilecek bir uçurtma aradığım için Prism Quantum'da karar kıldım, ve malesef bu uçurtmayı Çin'li üreticelerde bulamadım. Kaldı ki free shipping seçeneği 30 iş günu ve üstü diyor, bu da demek oluyor ki bugün sipariş versem en iyi ihtimalle haziran veya temmuzda elimde olacak. Şu an amazon.com'dan hazırladığım sipariş ile kargo ücretinin oranı 1/4 gibi bir şey bu da Amerika'dan yapılacak bir kargo için (kargo boyutu da hesaba katılınca) çok gelmedi bana, şipariş süresi ise 15 gün.
Doruk Kuban
ahmetbayar

Post by ahmetbayar »

Ben Çin kaynaklı bir site olan www.aliexpress.com adresinden 5 defa uçurtma aldım. Başıma bir iş gelmedi çok şükür. Ürünler hem güzeldi hem ucuzdu. Kredi kartı ile normal yurt içi bir firmadan alıyor gibi aldım. Bu tür sitelerin tedarikçileri feedback (tedarikçi hakkında müşteri yorumu) konusuna çok önem veriliyor. Tedarikçi hakkında biraz kötü bir şeyler yazmaya kalkın, fikrinizi değiştirmek için arka arkaya bir sürü mail gönderip sizi ikna etmeye çalışıyorlar. Hatta bir tanesi bana yorumumu değiştirmem için rüşvet bile taklif etti. :)

Tabi bir de ebay var. Burdan da hem uçurtma hem başka ürünler aldım. Burada kredi katı geçmiyor. Paypal kullanıyorsunuz. Kocaman bir uçurtmanın fiyatı 1 cent, fakat shipping (kargo) bedeli atıyorum 80 dolar.
Uçurtmanın mevsimi yoktur.
Rüzgarın estiği her zaman, uçurtma zamanıdır.
hadi_bea

Post by hadi_bea »

drkkbn wrote:Görkem Bey,

Çin'den getirtmeyi istemememin tam olarak nedeni de kalite kuşkusu, her ne kadar artık bütün ürünler Çin'de üretiliyor olsa da; Amerika veya Avrupa bazlı bir firmanın kalite standartları ile Çin bazlı bir firmanın kalite standartları arasında takdir edersiniz ki ciddi bir fark var.

Başlangıç sevviyesi uçurtmalar için kalite bence de çok önemli değil, sonuçta uçurtmanın uçma mantığını ve kontrolleri anlayana kadar bir çok plansız iniş kaçınılmaz. Öte yandan ben şu an ki uçurtmam ile (Rhombus Boa) başlangıç sevviyesini geçtiğim kanısındayım zira daire çizme, iniş, kalkış, rüzgar penceresini kontrol etme vb. çok temel hareketleri yapabiliyorum ve artık uçurtmanın beni sınırladığı kanaatindeyim. Demek istediğim iki ipli uçurtma uçurmanın benim için bir heves mi yoksa bir tutku mu olduğunu anladım, ve artık bu işi biraz daha ciddi olarak, bir hobi olarak yapma niyetindeyim. Bu yüzden gerek forumda gerek ise internette yaptığım araştırmalar sonucunda beni bir üst sevviye taşıyacak ve yıllarca sıkılmadan beni idare edebilecek bir uçurtma aradığım için Prism Quantum'da karar kıldım, ve malesef bu uçurtmayı Çin'li üreticelerde bulamadım. Kaldı ki free shipping seçeneği 30 iş günu ve üstü diyor, bu da demek oluyor ki bugün sipariş versem en iyi ihtimalle haziran veya temmuzda elimde olacak. Şu an amazon.com'dan hazırladığım sipariş ile kargo ücretinin oranı 1/4 gibi bir şey bu da Amerika'dan yapılacak bir kargo için (kargo boyutu da hesaba katılınca) çok gelmedi bana, şipariş süresi ise 15 gün.
Amazon.com dan uçurma araştırması yapmak hiç aklıma gelmedi; benim prism uçurtma almamamın tek nedeni; sizinde dediğiniz gibi Çin ve Hong Kong gönderimli freeshiping olanını bulamamamdı ama sizin tavsiyeniz üzerine amazon.com da araştırma yapacağım. Kargo ücretleri uygunsa alabilirim ve kıtalar arası 15 gün kargo süresi çok iyi.

Bir de Ahmet bey' in tavsiye ettiği siteyede bakacağım.
GÖRKEM ÇORLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
RÜZGARIN OĞLU
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bir gün ben de uçucam...
drkkbn

Post by drkkbn »

Ahmet Bey, yurtdışından alışveriş için alternatif çok var ama ürünlerin kalitesine ve kargo ücretine dikkat etmek gerekiyor.

Görkem Bey, eğer amazon.com'dan araştırma yapacaksanız "into the wind" adlı kullanıcıya bakmanızı tavsiye ederim, hem yedek parça hem de uçurtma konusunda geniş bir yelpazeleri var ve $100 - $200 arası siparişler için $40 kargo ücreti alıyorlar. Ben daha sipariş veremedim ama verdiğim zaman oradan vermeyi düşünüyorum.

Altan Bey, bugün Decathlon'a gidip uçurtmaları inceleme fırsatım oldu. Başlangıç sevviyesi için iyi olsalar da özellikle kumaşları bana pek güven vermedi; ancak bir adet bağlantı seti ile yama aldım, onlar hakkındaki görüşlerimi ayrı bir konu olarak paylaşacağım.
Doruk Kuban
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Halit te bu uçurtmalardan bir tane vardı diye hatırlıyorum. Kendisi yorum yazar belki.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan ,
Ben Decathlone dan o iki ipliyi alalı neredeyse 10 yıl oldu. :lol:

O zaman aldığım bu ilk iki ipli bana çok süper gelmişti. Çok kaliteliydi. O yıllarda Çin işin içine girip işi bozmamıştı.

Şimdi de Decatlon'un kötü mal satacağını sanmıyorum. Yani oradan alınabilir.

İyi bir iki ipli için 100 EU yu gözden çıkarmak lazım.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Şu dechatlondaki uçurtmaları ben alıp deneyeceğim galiba. Orada foil uçurtmalar da vardı. Ama bitmişlerdi.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply