Mardin Dara Harabeleri

Uçurtma İle Havadan Fotoğrafçılık - Kite Aerial Photography
Altan
Site Admin

Re: Mardin Dara Harabeleri

Post by Altan »

Telefon ve internetim kesik bakamadım. Cepten ulaşıyorum. Peşinen tebrik edeyim. Hat açılınca bakacağım.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
zahitmungan

Post by zahitmungan »

Altan abi bakıtnmı ?
http://picasaweb.google.co.uk/mardinucurtma
www.zahitmungan.com

Lanet olsun içimdeki uçurtma sevgisine. :lol:
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Baktım, çok güzel. Şunu 4 mevsime tamamlarsan şahane olacak.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
zahitmungan

Post by zahitmungan »

Saygılı Sevgili Abi lerim şu sıralar farkına vardıysanız son 3 yıldır kap sistemiyle oldukça uğraşıyorum, ilk başta bir cep telefonu bağlayarak, görüntüler elde etmiştim, o esnada bu işi geliştirecem ve sergi açmaya karar vermiştim, daha sonra okul çıkışında 1 yıl boyunca bilgisayar tamircisinde çalışıp, 2007 senesinde samsung fotoğraf makinasına sahip olmuştum, 1 gb hafıza kartı ile birlikte :) ona uygun havada titrememesi için 8 denge ayrı ip yapmıştım.

Video kaydına alarak mardin'i biraz daha kaliteli video kaydı almıştım, Halit abi önerisiyle gazetecilere haber vermiştim, daha sonra Mardin dergilerde yer aldım, Araştırmalara sonucunda durmadan kendi kendine seri çekebilen fotoğraf makina yı Halit abi önermişti ve internet üzerinden getirdim, seri çekebilen fotoğraf makinayı getirdikten sonra daha kaliteli fotoğraflar çekmeye başladım, bununla yetinmeyin Melih beyle irtibat kurdum, Sağ olsun yardımcı oldu,artık fotoğraf makinasını 360 derece oynatıp görüntüyü canlı izleyebiliyordum, Mardin'in tarihi mekanlarını çekerek sergi açtım 1 ile 6 ekim açıktı, insanlar sergiye geldiklerinde ne olduğunu bilmiyordular, basıları uçtuğumu fotoğraf çektiğimi zannediyordu, kimi sergiyi gezip bir şey anlamadan çıkıp gidiyordu, serginin girişinde açıklamada yazmıştım ama nafile idi, ama her şeye rağmen güzeldi, şimdi ise daha kaliteli daha profesional fotoğraflar elde etmek istiyorum artık bu işin bir profesyonelliğine gelmek lazım diye düşünüyorum, en son yapacağım kap sistemi şu şekilde Canon 600D bağlayıp 11-55 objektif bağlayarak tekrardan fotoğraf makinası 360 derece oynatabilme ve görüntüyü canlı izleyebilme özelliğine sahip olacak, şuan bu aşamada, servolar geldi görüntü alıcı verici geldi, alüminyum kap tamam , test den geçip uçmaya hazır bir şekilde olacak, sistemim 1,2 kgmı bulacak, ortalama bu sistemi kaldırmak için iyi bir güvenilir uçurtma olmasıyla birlikte şiddetli rüzgara dayanıklı olup 1,5 kg kaldırabilecek bir uçurtma olması lazım, araştırmalar sonucunda genişliği 3 metre yüksekliği 1.5 ripstop dan para sled yapmaya karar verdim umarım emeğim boşa çıkmayıp Güzel antik tarihi Mardin'in daha kaliteli fotoğraflarını çekmeye elde etmeye devam edeceğim durmak yok,

Önemli Not: Açtığım Hava Fotoğraf Sergisin de konuk defteri açmıştım ziyaretçilerden gelen yazılar aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz
http://www.zahitmungan.com/sergi.pdf
http://picasaweb.google.co.uk/mardinucurtma
www.zahitmungan.com

Lanet olsun içimdeki uçurtma sevgisine. :lol:
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Bir konu üzerinde yeterince uğraşırsan emeğinin karşılığını alırsın.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply