Güvercin Kuşlarım

Tek ipli uçurtmaların yapımı ve uçuruluşu ile ilgi sorularınızı sorabilir, deneyim ve bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Halit
Site Admin

Re: Güvercin Kuşlarım

Post by Halit »

ekrem wrote:Teşekkür ederim. Halit bey fotoğrafların üzerinden tarihleri nasıl yok edebilirim. Öneriniz nedir. Yardımcı olursanız, sevinirim. .
Ekrem Bey ,

Fotoğrafların üzerine tarih atma fotoğraf makinenizin ayarlarından kaynaklanıyor. Menüsünde bir yerlerde tarih at veya atma diye bir seçenek vardır. Oradan değiştirebilirsiniz.

Bu güvercinler süper oldu. Elinize sağlık.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Ziya

Post by Ziya »

Ekrem Bey, Ellerinize sağlık.. :D
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
ekrem

Post by ekrem »

8.Eylül .2013 te Yeşilköy'de yalnızdım. Bende projemi denemeye karar verdim. Önce Uğur böceği deltamı havalandırdım. Arkasından, beyaz güvercinime 7 mt lik denge noktasına ip taktım. Uçmakta olan deltama 10 mt lik bir mesafeden ana ipe bağladım. Sonuç beni sevindirdi. Hiçbiryere dolaşmada uçuyordu. ikinci olarak kırmızı renklisini, arkadan üçüncü olarak siyah renklisini ana gövdeye bağladım. Uçarlarken kendi başıma fotoğraf çekemedim. Uçuşlarını seyre dalmıştım. Kendi kendine bağımsız uçabilen güvercinlerim ile bir ilki başardığım için seviçten uçuyordum. Tam o anda iki fotoğrafçı arkadaş yanıma geldiler. Benden görüntülerini , seyredip beğendiklerini ve görüntü almak istediklerini söylediler. Bende fotoğraflarını, mail adresime göndermek şartı ile görüntü alabileceklerini söyledim. Fotoğraf çektiler ve mail adresime gönderdiler. Türkiye'de belki kendi kendine bağımsız hareket edebilen bir uçurtma tasarlamış oldum. Görüntülerini seyretmek müthiş bir zevk veriyor. Görmenizi isterdim. Fotoğrafları çeken Selçuk Kurban ve arkadaşı Tolğa beye sonsuz teşekkürler ederim. Görüntüleri aşağıda, https://plus.google.com/photos/11199111 ... banner=pwa
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Videosu şart. İlk buluşmada çekerim inşallah.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
ekrem

Post by ekrem »

Amerika Birleşik Devleti, The North Shore' de , Rob Banks'in istedigi uçurtmamın planı, ve görüntüleri, https://plus.google.com/u/0/photos/1119 ... 161?sort=1
Hüseyin Turan

Post by Hüseyin Turan »

ekrem wrote:Video için tıklandıgında, açılan ana sahifede ki sag üst köşedeki Ozguruçurtmaci yi tıklayın videolar göstermeye başlıyor. üç adet kuşlar için video var. Yüklemede bir sorun yaşadım. Herhalde. Bende anlamadım. Saygılarımla.
Image

Ekrem bey ellerine sağlık çok güzel olmuşlar Başarılarınızın devamını dilerim.Daha güzel günlerde sağlıkla çalışmalarınızı bekleriz
hüseyin turan
Post Reply