İKİ İPLİ NAI STRADELLA

Kumandalı uçurtmaların yapımı ve uçuruluşu ile ilgi sorularınızı sorabilir, deneyim ve bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Post Reply
ozer99

İKİ İPLİ NAI STRADELLA

Post by ozer99 »

Merhabalar uçurtma merakımı farkeden eşim,doğum günümde bir sürpriz yaparak 200x70 cm iki ipli nai stradella marka power kite hediye etti. Daha ilk deneyimimde polonezköyde boş bir arazide ağaçları bulup dallara dolaştırdım fakat uçurtma çok sağlam çıktı ,okadar çekmeme rağmen hiç hasar görmedi ve dallardan zorlukla kurtarabildim.Kumanda ipleri 33 metrelikti bende bu ölçülerdeki ,satılan uçurtmaları araştırıp ip ölçülerine baktım 20-25 m civarında olduğunu gördüm. İpleri 10 ar metre kısaltıp yeşilköy sahilinde denedim 3,4 kere yere çaktıktan sonra işi kavradım gerçekten çok zevkli bir hobi.
Acaba ipleri kısaltmakla iyimi yaptım yoksa orjinal 33 m kalsamıydı? çekiş ve kontrol artarmıydı ? Birde tutma yerleri strap ,bar taksam nasıl olur? ilginize teşekkür eder zevkli uçuşlar dilerim.
Spectre

Re: İKİ İPLİ NAI STRADELLA

Post by Spectre »

İplerin uzunluğu 25 de olabilir 30'da bu uçuranın zevkine ve ipin kalitesine de bağlı. İp uzadıkça çekiş ve kontrol azalır. Kısaldıkça da manevra alanı daralır. Bana sorarsanız iyi etmişsiniz. Çünkü bu tip uçurtmalardan çıkan ipler çok kaliteli olmuyor.

Benim tercihim her zaman strap den yana.

Size de iyi uçurmalar diliyoruz.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
ozer99

Re: İKİ İPLİ NAI STRADELLA

Post by ozer99 »

İlginize çok teşekkür ederim.
Post Reply