parafoile nasıl bir kuyruk olur?

Kumandalı uçurtmaların yapımı ve uçuruluşu ile ilgi sorularınızı sorabilir, deneyim ve bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Post Reply
ckeskin2001

parafoile nasıl bir kuyruk olur?

Post by ckeskin2001 »

Merhaba arkadaşlar.140 cm uzunluğundaki çift ipli parafoil uçurtmama kuyruk eklemek istiyorum.Geçen yıl bununla ilgili bir konu açmıştım ama genelde tafetta kullanarak yapabileceğim söylenmişti.Eskişehirde tafetta bulamıyorum ve sipariş üzerine getirenlerde fahiş fiyat istiyorlar.tafetta yerine hem daha kolay bulabileceğim hemde daha ekonomik hangi kumaşı kullanabilirim.
Bu arada düşündüğüm kuyruk türü altıgen uçurtmada kullandığımız klasik püskül olmayacak şerit yada tüp kuyruk düşünüyorum.Malzeme ve yapımıyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.
Cihan Keskin
Eskişehir
Altan
Site Admin

Re: parafoile nasıl bir kuyruk olur?

Post by Altan »

Erhan abi bilgisayar özürlü olduğu için foruma arada bir giriyor. Onun elinde tafetta olabilir. Belki size ücreti karşılığı gönderebilir.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Bende 180cm lik parafoil var.12mt tafetta tüp kuyruk taktım rüzgar sert olmasına rahmen kuyruk ağır geldi.

Bence tuhafiyelerde satılan kurdaleler var 10mt'si 3 veya 4tl. Genişliği 4 veya 6 cm olandan alıp ilk olarak şerit kuyrukla denemeni öneririm.
İyi uçuşlar.
ckeskin2001

Post by ckeskin2001 »

Turgay TERZİ wrote:Bende 180cm lik parafoil var.12mt tafetta tüp kuyruk taktım rüzgar sert olmasına rahmen kuyruk ağır geldi.

Bence tuhafiyelerde satılan kurdaleler var 10mt'si 3 veya 4tl. Genişliği 4 veya 6 cm olandan alıp ilk olarak şerit kuyrukla denemeni öneririm.
İyi uçuşlar.
Şerit kurdela hiç aklıma gelmemişti ama çok iyi fikir gibi görünüyor.Îlk fırsatta bunu demeyeceğim ama nasıl bağlayacağım konusunda bir fikrim yok.Dikiş konusunda hiç tecrübeli değilim ama annem bana bu konuda yardım edebilir diye düşünüyorum.
Cihan Keskin
Eskişehir
Basman

Post by Basman »

Şerit kurdela için bir teşekkür de benden. Benim gibi evde dikme imkanı olmayanlar için güzel bir alternatif olabilir. İlk fırsatta deneyeceğim. :D
"The optimist pleasantly ponders how high his kite will fly; the pessimist woefully wonders how soon his kite will fall."

Başman ARANCIOĞLU
ckeskin2001

Post by ckeskin2001 »

Basman wrote:Şerit kurdela için bir teşekkür de benden. Benim gibi evde dikme imkanı olmayanlar için güzel bir alternatif olabilir. İlk fırsatta deneyeceğim. :D

Şerit kurdelayı denedim. Çok güzel bir sonuç elde ettim fotoğraflarını en yakın zamanda paylaşıcam
Cihan Keskin
Eskişehir
Post Reply