Decathlon Tribord R244

Kumandalı uçurtmaların yapımı ve uçuruluşu ile ilgi sorularınızı sorabilir, deneyim ve bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Spectre

Re: Decathlon Tribord R244

Post by Spectre »

uygur wrote:Aykut,
Linkteki ucurtmalar ufak ebatta, acık konusmak gerekirse decathlonda satılan dandik ucurtmalardan cok da farklı olmayacak. Bence biraz daha para biriktirip, full size (230-240cm arası) bir ucurtma alman daha iyi olur. Sadece ucurtma ile işin bitmedigini, kaliteli bir ip setin olmadan, cok kaliteli bir ucurtma ile kanser olabilecegini ayrıca hatırlatırım.
Özkan, bu uçurtmalar decatlondaki uçurtmalardan epey bir faklı. Evet bunlar birer R-SKY yada Benson değil. Ama yazıyı okuduysan bütçemiz senin dediğin kadar değil. Tabi bir iyilik yapıpnaradaki farkı sen ödemeyeceksen. Bu arada yeni Nirvana SE 214cm.

Dediğin gibi ip seti önemli. Ancak bu işe ayrılan para kısıtlı.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Aykutbey

Post by Aykutbey »

Spectre wrote:
uygur wrote:Aykut,
Linkteki ucurtmalar ufak ebatta, acık konusmak gerekirse decathlonda satılan dandik ucurtmalardan cok da farklı olmayacak. Bence biraz daha para biriktirip, full size (230-240cm arası) bir ucurtma alman daha iyi olur. Sadece ucurtma ile işin bitmedigini, kaliteli bir ip setin olmadan, cok kaliteli bir ucurtma ile kanser olabilecegini ayrıca hatırlatırım.
Özkan, bu uçurtmalar decatlondaki uçurtmalardan epey bir faklı. Evet bunlar birer R-SKY yada Benson değil. Ama yazıyı okuduysan bütçemiz senin dediğin kadar değil. Tabi bir iyilik yapıpnaradaki farkı sen ödemeyeceksen. Bu arada yeni Nirvana SE 214cm.

Dediğin gibi ip seti önemli. Ancak bu işe ayrılan para kısıtlı.
Kafam iyice karisti :) Aslinda benim aklimdan gecen hep E2 oldu prismin kalitesini cok begeniyorum Nexus o kadar cok yere cakilmisti ki hala banamisin dememesine sasiyordum, skydog firmasi da cok kotu degil sanki kullanan yok sanirim ama youtube videolarindan anladigim kadariyla tam isyedigim trick ucurtmasi gibi duruyor, bir yandan da acaba para biriktirip yazin yurt disindan prism mi alsam dusuncesi de kafamdan cikmiyor :)
Spectre

Post by Spectre »

Nexus'un kırılmaması gayet normal. Küçük uçurtmaları isteseniz de kırmanız pek mümkün değil (Tabi Özkan'a vemediyseniz).

Prism uçurtmalarını Çin'de yaptırıyor. Buna Quantum Pro gibi üst seviyeler dahil değil. E3'E 150$ gibi bir para vermek yerine Altan'dan Quantum Pro'yu alın derim. Çok fazla uçurmadığı için gayet temiz diye biliyorum.

Ama iş bunla bitmeyecek bir de ip seti alacaksınız. E3 yada Quantum Pro farketmez size maliyeti 200$ı bulacaktır. Benim tavsiyem her zaman alabildiğinizin en iyisini almak ama tabi bu bütçe ile alakalı bir konu. Bir de üst seviye uçurtmalar olabildiğince hafif yapıldığı için kırılma ihtimalleri Nexus a göre çok daha yüksek.Ayrıca yedek çıtalarını da yurt dışından getirtmeniz lazım. SkyDogun uçurtmaları ise standart 6mm. Kırsanız bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Dodd Gross yıllardır uçurtma dizaynı yapar. Bir çok da güzel uçurtma dizaynı yapmıştır. Ancak uçurtmaları hep ucuz seviyelerdeki uçurtmalar olmuştur. Bunun sebebi çalıştığı firmaların hep orta seviyedki firmalar olması. Eolo, New Tech ve Skydog gibi.

Biz yazdıkça sizin kafanız daha fazla karışacak sanırım. Ama bu iş böyle. Alana kadar insanın uykuları kaçıyor.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu

Image
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Aykut bey,

Bende E2 var ve bu uçurtmayı çok seviyorum. Satmayı pek düşünmüyorum. Ama trik yapmak istiyorsanız E2 tam bir trik uçurtması değil. Pek çok hareketi yapıyor, ama her şeyi yapmak isterseniz Quantum Pro. Aralarında büyük fark var.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Aykutbey

Post by Aykutbey »

Facebookta prism kite fliers diye bir grubum var orada ayni soruyu sordum ve flydog yerine quantum onerdiler trick icin ideal baslangic ucurtmasiymis, pro ya da e3 alamam su an bu yuzden daha makul modellere kafa yormak en mantiklisi
Halit
Site Admin

Post by Halit »

[quote="Spectre"]Nexus'un kırılmaması gayet normal. Küçük uçurtmaları isteseniz de kırmanız pek mümkün değil (Tabi Özkan'a vemediyseniz).

quote]

Ferruh bizim takım uçurtmaları duruyor mu ?
Malum birini Özkan uçuracaktı :lol: :lol: :lol:
http://www.ucurtmaplanlari.com
Spectre

Post by Spectre »

Halit, daha uçuramadığımız için duruyor.

Aykut Bey, elbette Prism Quantum daha iyi. Ama nakliyesini de hesaba kattığımızda Özkan dan sonra bu sefer de siz limitinizi aşıyorsunuz. Siz en iyisi biraz daha bekleyip Altan dan Quantum Pro yu alın. Nasıl olsa kışın fazla uçurma fırsatınız olmaz.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu

Image
Aykutbey

Post by Aykutbey »

Ferruh bey, yurt dışına giden tanıdıklarım oluyor eğer bu şekilde olursa kargo vermeme gerek kalmaz, ama kargo verme gibi durum mecbur olursa tabiki Quantum pro'yu almak bence de daha mantıklı Quantum 160 liraya gelecek bana kargo vermediğim durumda bu da çok uygun oluyor.
Spectre

Post by Spectre »

Evet, eğer kargo vermeyecekseniz doğru. İnşallah bir an önce kavuşursunuz.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu

Image
Post Reply