İLK UÇURTMAM SİZCE HANGİSİ OLMALI ?

Kumandalı uçurtmaların yapımı ve uçuruluşu ile ilgi sorularınızı sorabilir, deneyim ve bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
allaturcha

Re: İLK UÇURTMAM SİZCE HANGİSİ OLMALI ?

Post by allaturcha »

Ferruh Bey,
Önceki mesajıma cevap vermediniz ???
Spectre

Post by Spectre »

Hangi mesajınıza? Birşeyi atladım herhalde.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
allaturcha

Post by allaturcha »

allaturcha wrote:Ferruh Bey, ilginiz için çok teşekkür ederim.

Müsait bir gün tanışıp, görüşmek isterim, memnuniyetle.
Gölbaşına gelmiyor musunuz, uçurmak için. Epeyce geniş alanlar var. Mogan park vb. ;)
Gelirseniz haberim olsun: sbayraktar06@gmail.com

Şu an sizin elinizde neler var satılık ? paylaşabilir misiniz? (model, fiyat, fotoğraf vs.)
Fiyatına göre almayı düşünebilirim.
Yada sıfır olarak hangi marka model tavsiye ediyorsunuz, başlangıç için ?

Kendiniz yapmayı denediniz mi hiç ? delta yada Rev (quad)
Kendim yapma düşüncesi insanı daha çok heyecanlandırıyor. Ama hayal kırıklığı ihtimali yüksek olabilir tabiki...

Bildiğiniz, yabancı popüler uçurtma forum sitesi var mı acaba ?
Türk olarak sadece burası var galiba.
Üstteki
Spectre

Post by Spectre »

Evet epey birşeyi gözden kaçırmışım.
Öncelikle bildiğim kadarı ile böyle başka bir uçurtma forumu yok. Ben yıllarca yurt dışındaki siteleden takip ettim. Ben değişik uçurtmalar yapmaya başladığımda ne yazıkki yardım alabileceğim kimse yada internet yoktu. Siz bu bakımdan avantajlısınız.

Bu iş için 100 TL ayırdı iseniz o zaman zaten Genesis den başka seçeneğiniz ok gibi gözüküyor. Bakmadım ama alabileceğiniz en ucuz 180-190cm lik uçurtma bunun 2-2,5 katı olacaktır. Kendiniz yapmaya kalksanızda daha ucuza yapamazsınız.

Açıkçası şu an iki ipli elimde ne var bilmiyorum. Bir bakmam lazım. Ama genelde hep pahalı uçurtmalar. Jam sessin milleniumlarım vardı ama durumlarını bilmiyorum. Bir bakmam lazım. Ama bu aralar o kadar yoğunum ki koumu kaldıracak halim olmuyor. Ama yarın yan cumartesi eskileri bir çıkarıp bakacağım.

Gölbaşına en son arabanın muayenesi için geldim. Onun dışında gelmedim. Bİrkaç yıl önce gölbaşı uçurtma festivaline gelmişdik. Ama her iki gelişimizdede rüzgar yoktu. Oluncada dengesiz oluyor zaten. Sie tavsiyem uçurtmayı önce deniz kıyısında deneyim. Tabi imkanınız olursa. Özellikle küçük uçurtmalar rüzgardan daha fazla etkilenir. Genesis de bunu yaşıyacaksınız.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Post Reply