fiberglas çubuk

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
led

slm

Post by led »

@Kartal
adresinizi zaten Arzu hanıma vermiştim...topicten silin(yurtiçi kargo uyarısınıda yaptım ayrıca)
işbankası Samsun/Terme şubesi-hesap no:0189747
@all
lütfen açık adres,tlf no vs vsyi topiclerde yayınlamayın...
adres için ekara18@yahoo.com 'a mail atın...ama çabuk atın :) :) ...
Eray Kara
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Şunu kesinleştirelim

2 ve 3 mm. solid fiber siparişlerimiz verildi.

6 ve 8 mm. tüp fiberler ise çok ağır olduğu için sipariş edilmiyor öyle mi? Yoksa 6 mm tüp fiber kullanılabilir mi? Fiyatı çok makul
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
led

slm

Post by led »

evet 2ve 3mm solid fiberglaslar bugün yarın kargoya veriliyor...karbon ve tüplerde problem var...6mm karbon dışındakiler fazla ağır olduğu için listeye almadık zaten...Arzu hanıma 8/6mm ve 6/4mm fiberglas tüp yapmaları için attığım mesajın cevabıda yukarda...2mm ve 6mm karbon siparişi verebiliriz sanırım...(tabii metrajı artırmak şartıyla)..(%10da indirim aldık :wink: ).iş yoğunlukları azalınca 8/6 ve 6/3mm için uğraşacaklarını söyledi Arzu hanım...hep beraber karar verelim 2 ve 6 mm solid karbon için...diğerleri içinde bekleyelim yada başka yerlere soralım
fiber tüp fiatları gerçekten uygun...ben aynı çaptaki çıtaya bile daha fazla ödedim
Eray Kara
Altan
Site Admin

Post by Altan »

6 mm fiber çok ucuz. Tahtadan bile ucuz. Hiç umut yok mu?

Eğer 6mm fiber tüp olmuyorsa geriye bir tek 6 mm karbon tüp kalıyor.
Fiyatı 3.614 euro idi.
Bir euro 1,67 desek. Metresi 6 liraya geliyor. %10 indirim ile 5,4 lira.

10 metre siparişim vardı: 54 lira
Siparişler yetmez ise 20 metreye tamamlarım.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
led

slm

Post by led »

var tabiiki...bir önceki mesajında 6/3 tüplerin kalıpları için 10 gün gerekeceğini bildiriyorlardı...bence yeni bir başlık altında 6 ve 8mm karbon ve fiberglas tüp için tekrar liste oluşturalım ama herkes alabileceği rakamı mümkün olduğu kadar yükseltsin...hatta belki 6/4 ve 8/6mm yaptırma şansımız olur)...rakam hatırı sayılır birşey çıkarsa ben tekrar Arzu hanımı bunaltırım :) :)( (kendisine buradan teşekkürlerimi sunmak isterim...onca işi arasında beni sabırla dinleyip elinden geleni yapmaya çalıştığı için)
Eray Kara
ates

Post by ates »

karbon tüp için ben de sipariş vereceğim ancak daha önceki mesajlarda ağırlık probleminin et kalınlığını inceltmek sureti ile azaltılabileceği gibi bir izlenim edinmiştim

ürün özellikleri ve fiyatı sonuçlansın ben de siparişe katılmak istiyorum

Bu arada Eray vermiş olduğumuz siparişe benim aşağıdaki mesajımdaki
talepler dahil değil mi ?

Tarih: Cum Hzr 03, 2005 6:19 am Mesaj konusu:
--------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar merhaba
Ben de 2 ve 3 mm fiberden 25 er metre istiyorum.
Kartal

Post by Kartal »

@LED
Not : Benim zaten 20mt 8/4 fiber tüp,
20mt 6/3 siparişim vardı ve yeterli çoğunluk sağlanırsa bu hala geçerli.

Yazışmalardan anladığım kadarı ile 2mm ve 3mm (20+20=40mt) solid fiberler kargolanıyor.

Yine 2mm=25mt carbon solid siparişim vardı. Bu da geçerli.

Ayrıca 6mm carbon tüp (10mt) siparişim vardı ki buda geçerli.
Altan ile ben 20mt ettik şimdiden.

Sevgilerimle

Murat K. ÇETİN
led

slm

Post by led »

@Ateş
25m 2mm, 25m 3mm listeye dahil etmiştim zaten...
@Kartal
8/4 mmden vazgeçtik...çok ağır...8/6mm içinde biraz bekleyecek gibi görünüyoruz...(8/6mm yapılamama ihtimalide mevcut bu arada)
Eray Kara
Sercin

Post by Sercin »

@Led;

Son durum nedir? Şimdi ne kadar para gönderiyoruz? Hangi çubuklar geliyor? Mesajlardan anlayamadım açıkçası? Çok kısa özetleyebilir misin durumu?

İstanbul'da teslim alınacak birşey varsa ben alabilirim. Melih müsait olursa beraber alırız. Kargoya verebiliriz. İstanbuldaki dağıtımını pazar günü Yeşilyurtta yapabiliriz.

Serçin....
led

slm

Post by led »

kargoya verilecekler 2mm ve 3mm solid fiberglaslar...benim ve Kartalın siparişleri kargoyla geliyor...sizde Melih'le beraber fabrikadan alıp İstanbulda oturanlara dağıtırsanız sevinirim..diğer arkadaşlarda (İstanbul dışındakiler)bana adreslerini en kısa zamanda bildirsinler...
Eray Kara
yalovali

Post by yalovali »

eray bey
2 mm 40 metre
3 mm 40 metre
olarak hesabini yaptik yolluyoruz .
adresimi ve telimi mail olarak size attim
fiber boru da alinacaksa 6 ve 8 den 40 ar metre alacagiz sonra.
gayretleriniz için tesekkürler
Melih

Post by Melih »

<b>Final</b>
Sonunda 2mm ve 3mm için çıta işimizi tamamladık. Serçin ile bu gün buggylerimizin kaynağı işini ustaya gösterip cuma günü bitirmek üzere sözleştik. Zamanımız kalınca da, ESA ya gidip, fiber çubuklarımızı aldık.
Çok hoş bir yer, makaralar dolusu fiber çubuklar var, azımızın suyu aktı diyebilirim. fabrikanın dışında çölerini yığdıkları bir yer var ki, giderken gözümüz kaldı, yüzlerce binlerce çubuklar ve tüpler değişik çaplarda 2-3 metrelik parçalarla dolu.

Kargo ile şehir dışına gönderilenler dışında kalan miktar şöyleymiş.

2 mm 275m
3 mm 375m

50cm makaralar halinde sarıp, kolay açılıp parçalansın diye 100er metrelik böldüler. Serçin ile ben 50 şer metre istediğimizden. 2mm ve 3mm lik 100m lik iki kangalı bölüştük. Geri kalanı şu an bende duruyor. Hafta sonu Serçin izmire, ben edremit'e, Erhan bey ise oğlu ile Üniversite Sınavına gidiyor.

Eğer Anadolu yakasında oturup pazar günü yeşilköye gidecek olan varsa, benden kangalları alıp götürebioksa bir sonraki haftaya kalacağız mecburen.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Hafta sonu karşıdan gelen bir Erol kalıyor galiba ama o da uygun olmayabilir. Ben belki hafta içi karşıya geçerim. Melih senin ev ne tarafta idi?
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
led

slm

Post by led »

eh hepimizin gözü aydın arkadaşlar...sonunda sıkıntının bir parçasını atlattık...sıra karbonlar ve tüplerde :D ...
@Melih
çöpte işe yarar birşeyler yokmuydu :D :D
@all
bu işi halletmemizi sağlayan
sevgili Melih'e,Emin beye,diş hekimi Hasan beye,balacan uçurtmadan Barkın beye ve Arzu hanıma tekrar teşekkürü borç bilirim
Eray Kara
yalovali

Post by yalovali »

Aman bizi unutmayın. Kargo ile yollarsanız ala olur. Olmazsa ist.dan alabiliriz.
Post Reply