Malzeme Ankara

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
Post Reply
MATA

Malzeme Ankara

Post by MATA »

Öncelikle herkese selamlar.
Foruma yeni katılan bir üyeyim.Küçükken fazla ilgi duymadığım uçurtmalara 18 yaşımda ilgi duymaya başladım.Biraz araştırmadan sonra uçurtmanın çok çeşitleri olduğunu öğrendim ve bu hobiye bir yerden başlamaya karar verdim.Daha önceden yapılmış bir uçurtmam vardı fakat çok kaliteli birşey olduğunu söyleyemiyicem.Naylon poşettendi,çıtalarıda çok kaliteli değildi ve parçalanmıştı.Şimdi daha kaliteli malzemelerden,daha uzun ömürlü bir uçurtma yapmak istiyorum.Fakat bizim yakınlarımızdaki kırtasiyelerde uçurtma diyince gene akla gelen ilk şey naylon poşet oluyor.Malzeme konusunda beni biraz bilgilendirmenizi ve bu malzemeleri nereden bulabileceğimi söylemenizi sizlerden rica ediyorum. Malum bir de öğrenciyim :) Biraz fiyat olarak da ucuza mal edebileceğim yerleri önerirseniz mutlu olurum.

Saygılarımla...
Mert ATA
yigitkahraman

Re: Malzeme Ankara

Post by yigitkahraman »

Mert bey foruma hoşgeldiniz. Ankara da olmanız rüzgar açısından şanssız olduğunuzu gösterde Ankara ekibine yakın olmanız sanırım bu şanssızlığı telafi edecektir.

Forumu detaylarıyla inceleyecek kadar hevesli iseniz herşeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.
Saygılar

http://ucurtmakulubu.com/category/malzeme/
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
MATA

Post by MATA »

Hoşbulduk Yiğit Bey.Daha tam olarak forumdan kimseyle tanışamasamda kısa sürede tanışırız inşallah :) .Ankara rüzgar açısından biraz zayıfmı kalıyor.Ben daha çok Ankaranın yakın köylerine sık sık gidiyorum.Oralarda uçurmayı düşünüyorum yapacağım uçurtmayı.Kullanıcağım malzemeleri biliyorum fakat nerden tamin edebileceğimi tam olarak bilmiyorum.Biraz da çabuk yıpranmayan,parçalanmayan birşey olsun istiyorum.Sanırım Ankaradaki abilerim,arkadaşlarım bana bu konuda yardımcı olacaklardır konuyu görünce.

Saygılarımla...
Mert ATA
Spectre

Post by Spectre »

Merhaba, ise tafeta kumas, ahsap ve cam çıta ile baslaybilirsin. Hem Delta hem 3 boyutlu uçurtma olduğu için Delta Conyne ile başlayabilirsin diye düşünüyorum. 1 metre yüksekliğinde bir uçurtma için 1, metre tafeta yeterli olur. Sanırım toplam maliyeti 10 lirayı geçmez. İstersen hafta sonu gidip alabiliriz yada izim elimizde olanlardan birkaç renk alabilrsin.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
MATA

Post by MATA »

Ferruh bey teklifiniz için teşekkür ediyorum.Haftasonu haberleşip sizin için hangisi uygun olursa öyle yaparbiliriz.Hem de sizle tanışmış olurum ve yavaş yavaş sizden birşeyler kapmaya başlarım :D
Mert ATA
Spectre

Post by Spectre »

Tamam, cumartesi yada pazar günü buluşuruz.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
MATA

Post by MATA »

Tamam olabilir.Yer olarak nerede buluşacağız malzemeleri nereden alacağız.Bunları ne zaman belirleyelim ??
Mert ATA
Halil

Post by Halil »

Mert,

İlk aşamada kumaş ve çıta'ya yatırım yapmana gerek yok, cumartesi yada pazar gün öğleden sonra 0532 432 73 59 dan beni ararsan, sanırım Ferruh'da atölyeye gelebilir, hem tanışmış oluruz, hem de ilk uçurtman için malzemeye kavuşmuş olursun :lol: .
Kolay gelsin,
Halil Bayülker/Ankara
MATA

Post by MATA »

Halil bey,

Ferruh beyle konuştuk.Cumartesi öğleden sonra malzemeleri ben onun evinden alacaktım.Ferruh bey eğer atölyeye geçebilirse ben de atölyeden alırım malzemleri.Hem de tanışmış oluruz,daha güzel olur.İlgi alakanız için Ferruh beye de size de çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...
Mert ATA
Post Reply