Adana'da ve Online Malzeme Temini

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
callisto

Re: Adana'da ve Online Malzeme Temini

Post by callisto »

Turgay TERZİ wrote:Bu tarz ipler kumandalı uçurtmalarda fena değil.
İp ince eli çabuk keser eline eldiven takmayı unutma.
DC tarzı bir uçurtmayla yapacağım giriş için uygundur değil mi hocam? Hangi kalınlıkta (lb) tercih etmeliyim?
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Bu ipe gerek yok bence.
İp güzele benziyor fiyatıda uygun.(kargo bedavamıydı)
İlerde kumandalı uçurtma kullanırsan işine yarar.
Ayakkabı malzemeleri satılan yerlerde plise ipi veya jaluzi perde ipleri var onlar fazlasıyla işini görür.
Çok kalın olmasına da gerek yok.0.7mm fazlasıla iş görür.
500mt 7mm plise ipini 20 tl'ye aldım.
Bulma imkanın yoksa bende yardımcı olurum.
callisto

Post by callisto »

Turgay TERZİ wrote:Bu ipe gerek yok bence.
İp güzele benziyor fiyatıda uygun.(kargo bedavamıydı)
İlerde kumandalı uçurtma kullanırsan işine yarar.
Ayakkabı malzemeleri satılan yerlerde plise ipi veya jaluzi perde ipleri var onlar fazlasıyla işini görür.
Çok kalın olmasına da gerek yok.0.7mm fazlasıla iş görür.
500mt 7mm plise ipini 20 tl'ye aldım.
Bulma imkanın yoksa bende yardımcı olurum.
Teşekkür ederim hocam. Fazla hevesliyim galiba, her şeyi almak istiyor insan. Kargo bedavaydı. Dediğiniz ipi de Eskişehir'e gidince araştırayım. 11 Mayıs'a kadar kumaşım gelirse 16 Mayıs'ta ki uçurtma şenliklerinde yerimi almak istiyorum.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Turgay ip siparişin gelince Fevzi abi'ye göndereceğin kumaşın içine,ipte örnek koyarsan sevinirim.
Fevzi abiden iple ilgilide bilgi almış oluruz.
callisto

Post by callisto »

Turgay TERZİ wrote:Turgay ip siparişin gelince Fevzi abi'ye göndereceğin kumaşın içine,ipte örnek koyarsan sevinirim.
Fevzi abiden iple ilgilide bilgi almış oluruz.
Tabiki hocam. Gönderirim.
callisto

Post by callisto »

Sonunda bir DC yapabildim. Hayatımda ilk defa farklı bir materyal kullanarak farklı bir uçurtma yaptım. Ripstop kumaşı kesmek, çıtalarla birleştirmek, benim gibi bir acemiye zulüm gibi geldi. Ölçülere göre kesmeye çalıştım beceremedim, silikonladım tutmadı, bali kullandım biraz oldu dedik, bu sefer başka aksaklıklar çıktı. Gören de baya baya büyük bir şey yaptım zannedecek. Neyse ki uçurmayı becerebildim. Uçurtma o kadar stabil uçan bir uçurtma ki, o kadar yalan yanlış kesip yapıştırmama, ölçüye sadık kalmamama rağmen bana mısın demedi. İpim gelmediği için 100 metrelik muadil bir iple idare etmek zorunda kaldım. Keşke biraz daha ipim olsaydı. Bir daha ki sefere 3 metre kanat genişliğinde bir dc yapma arzum var, elimdeki eski bir dijital fotoğraf makinesini sabitleyip görüntü almaya çalışacağım. Bana DC öneren arkadaşa teşekkür ederim. Bu hobiye merak salmış benim gibi acemi arkadaşlara da DC öneririm. Uçurmak büyük bir keyif. Bu arada kumaş ve ip numunesini, siparişlerim gelince gönderirim. Bana yardımcı olan herkese teşekkürler.

Videolar biraz kısa, kendi bilgisayarımdan giremediğim için düzenleyemedim uzun olanları. Hiç olmazsa nasıl uçtuğu hakkında fikir verir.

https://vimeo.com/42263711
https://vimeo.com/42263712

Image

Image

Image

Image
callisto

Post by callisto »

Bu arada bir siteye denk geldim. Daha önce bu siteden alışveriş yapan var mı bilmiyorum ama fiyatlar bana uygun geldi.

http://www.passionkites.com
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Harika olmuş. Fotolar da güzelmiş. Çok keyifli görünüyor.

Deltalar iyi çekerler. Çok yukarı ip salarsanız toplamakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 3 metre olanı yaptığınızda çok da ip salarsanız tek başınıza toplayamayabilirsiniz.

Passion kite ilginçmiş. Singapur. 4 ipliler ilgimi çekti.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
callisto

Post by callisto »

Teşekkür ederim. Hong-Kong'dan aldığım makara da dayanmadı zaten kırıldı hemen. Ben de bu sefer daha sağlam bir ip ve metal bir makara almayı düşünüyorum. Öğrendikçe öğrendikçe olacak bunlar. Aşağıdaki ipi getirtebilirim bu hafta.

http://www.aliexpress.com/product-fm/44 ... alers.html

Bu arada 4 ipli olanlar benim de ilgilimi çekiyor. Eğer imalat işinde kendimi yeterince geliştiremezsem hazır olanlardan almayı düşünürüm. Passion kite normalde Türkiye'ye göndermiyordu, iletişime geçtim ve almak istediğimi söyledim, sırf ne kadar kargo tutacağını öğrenmek için. Rastgele seçtiğim bir iki uçurtma için bana 50-75 dolar arasında kargo ücreti çıkardı. Ve ekledi, bundan sonra Türkiye'den satın almak isterseniz, ben sisteme yükledim kargo tarifesini, istediğiniz zaman alırsınız diye.
Turgay TERZİ

Post by Turgay TERZİ »

Ellerine sağlık çok güzel görünüyor.
Yeni uçurtmalara yelken açman dileğiyle aramıza yeniden hoşgeldin.
callisto

Post by callisto »

Turgay TERZİ wrote:Ellerine sağlık çok güzel görünüyor.
Yeni uçurtmalara yelken açman dileğiyle aramıza yeniden hoşgeldin.
Hoşbuldum hocam. Yeni uçurtmalar yolda. En kısa zamanda görüşmek üzere.
evansmike

Post by evansmike »

Merhaba. Yardımcılara ihtiyacım var. Şu anda küçük online yapı malzemeleri pazarını geliştiriyorum. Geliştirme adımımda web sitesinin bir test sürümünü başlatmam gerekiyor. Şimdi basit bir platform üzerinde çalışıyor. Tüm işleyen projeyi başlatma zamanı geldiğinde, eşsiz bir özel tasarım çalıştırılmalıdır. Bu tür projeler için özel e-ticaret şablonlarını https://www.templatemonster.com/tr/e-ti ... nlari.html, bu şablonu kullanmanız iyi bir fikirdir mi?
Post Reply