Yüksük (Ferrule) Tamiri

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
drkkbn

Re: Yüksük (Ferrule) Tamiri

Post by drkkbn »

Ziya Abi, ilk denemem bantla oldu ama elimle çekince veya itince çok kolay çıkmasından veya geriye kaymasından pek içime sinmedi, o yüzden japon kullandım.

Ferruh Abi, kırılmaması için ne yapabilirim?
Doruk Kuban
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Boşluğu almak kırılmaması için alınacak önlemlerden biri. Olur mu bilmiyorum ama aleminyumu biraz ısıtarak sıcak silikon yardımıyla hem boşluğu doldurabilir, hem de sabitleyebilirsin. Çıkarmak istediğinde aleminyumu ısıtman yeterli olur. Diğer taraf için de aynı yöntemi kullanırsın. Soğumadan yerinden çıkarırsan hem dolgu oluşur, hem sök tak yapabileceğin şekilde kalır diye umuyorum. Ama denemeden oturduğum yerden ahkam kesiyorum, belki öyle olmaz. Denemesi senden artık.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Spectre

Post by Spectre »

Altan, sanırım sabit kısımın bolluğunu zaten halletmiş. Devamlı takılıp çıkarılan kısımda sorun var. Sıcak silikon yumuşak bir malzeme. Sert ve nispeten kayabilen miri malzeme bulmak gerekiyor.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Evet farkındayım. Yine de bir fikir olarak yazılı bulunsun. Sök tak taraf için aleminyum tamir bantları var. Yine olur mu bilmiyorum, öneri olarak yazayım. Daha dayanıklı olup soyulmaz belki.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply