Tafetta kumaş aranıyor.

Uçurtma yapımında kullanılabilecek her türlü malzeme hakkında bilgi. Malzeme bulunacak yerler.
Sercin

Tafetta kumaş aranıyor.

Post by Sercin »

Merhabalar,

Üç sene önce gittiğimiz aquapark için geçen sene 5 adet banner yapmıştım. Çok beğenmişler. Bu sene yine istiyorlar. O yüzden değişik renklerden bolca tafetta kumaş'a ihtiyacım var.

Eliteks tekstil artık tafeta kumaş satmıyormuş. Nereden alabilirim? Bilgisi olan varmı?

Yada elinde olupta satarım diyen olur mu? Şöyle parlak renkler süper olur.

Serçin
Ziya

Post by Ziya »

Serçin merhaba,
Mercanda FURKAN TEKSTİL de tafeta kumaşın her rengi var. Eskiden biraz mırın kırın ederek metre ile almak mümkün oluyordu. Çoktandır oralara gidemedim şimdiki durumu bilemiyorum. İstersen bir görüş.

http://www.furkantekstil.com.tr/iletisim.aspx

Adres : Mercan Yokuşu No:30 Mercan - İstanbul
Ulaşım Krokisi
Tel : + 90 (212) 527 19 16
Fax : + 90 (212) 511 90 81
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
abdullah

Post by abdullah »

Serçin Merter İnci tekstilde istemediğin kadar var .Yalnız parlak renkler (NEON) renkler varmı bilemiyorum .Malum oradan yüklü bir miktar almıştık hatırlarsan... :lol:
Elimize en son kalanlarıda, Emin abiye verip dev döner spener yaptı... :lol: :lol:
uçurtmayı vurmasınlar
Spectre

Post by Spectre »

Ankara da 1,25 ytl ye çok güzel bayrak kırmızısı vr. İşine yararsa haber ver.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Kadri

Tafette Kumaş

Post by Kadri »

Firma adı : ARAZ TEKSTİL SAN TİC LTD ŞTİ
Adres : SULTANHAMAM İSTANBUL
Telefon : 0 (212) 5130862

Bursa kumaş pazarının olduğu binada. İçerde ARAZ TEKSTİL var. Girişte ayrıca ARAZLAR diyede var ama onlar kopyası olabilir. metresini 1,5 YTL den verdiler. Renk çeşidi bol ve metre önemli değil. Uçurtma için diyince adam yardımcı oldu ve kendiside Yeşilköy de oturuyormuş. Sahilde bazen uçurtmaları görüyormuş.

Kolay gelsin
KY
Kadri

Çadır malzemesi

Post by Kadri »

Bugün Carrefour dan 2 kişilik çadır aldım. Çıtalarını söktüm her biri 50 cm uzunluğunda ve ara bağlantı elemanalrıda mevcut. 9,90 YTL ye düşmüş. Ustalar belki değerlednirmek isterler... Bakmakta bence fayda var. İmkansızlıklara rağmen bir şeyler yapmaya çabalayan siz sevgili dostlar ve yeni başlayanlar. Bazı uçurtma modelleri için uygun olabilceğini düşünüyorum. Herkese iyi günler....
KY
fatall

Re: Tafetta kumaş aranıyor.

Post by fatall »

arkadaşlar bu polyester taffeta kumaş yanıyormu yoksa ısıtınca büzüşüyormu ufak bir parçada deneyebilirmisiniz
levent

Post by levent »

Denemeden yazıyorum,
alevle yaklaşırsanız yanar(tebrikler bana), ısıtınca ise......denemek lazım :)

Benim tahminim kuruyup dökülecektir, kumaş gibi...büzüşme olmayacaktır.

Tafeta ile çok çalıştım ama hiç yakmadım şimdiye kadar.
Sizin için denerdim ama tüm uçurtma ve malzemelerim yeni evin küçüklüğü nedeniyle yazlığa götürüldü.
bir iki uçurtma var. onlarıda yakmayayım en iyisi :wink:
Halil

Re: Tafetta kumaş

Post by Halil »

Sayın fatall,

Tafeta kumaş alev karşısında yanar, yüksek ısıda ise büzüşür (tekstil bandını ütü ile yapıştırırken başıma gelmişti :wink: ).
Halil Bayülker/Ankara
murat köse

Post by murat köse »

Konuya uzun zamandan beri mesaj yazılmamış ama tafetta kumaş almak isteyenlere yardımcı olmak adına yazıyorum.
Tafetta almak için forumdan Araz tekstilin bilgilerini buldum. Daha önce buradan malzeme alanlar olmuş. Adrese gittiğimde işyerinde kimse yoktu, sonra bir arkadaş geldi ve elinde sadece siyah renk tafetta olduğunu söyledi. Bende başka yerlerde tafetta arayışına girdim. Araz tekstilin yeri Eminönünde tramvay yolundan devam edip Sirkeci garını biraz geçince karşı tarafta bulunan Aşir efendi sokakta. Araz tekstilin olduğu handan çıkıp yolun sonuna doğru devam edince sağ tarafımdaki bir kumaşcıya girip tafettayı sordum. Dükkan ismi galiba Ecem kumaşdı. Yetkili kişi elinde tafettayı ne yapacağımı sordu. Bende uçurtma yapacam dediğimde ''sana paraşüt kumaşı vereyim'' dedi. değişik renk ve desenlerde yağmurluk kumaşına benzeyen bir ürün gösterdi. Ürün çok güzeldi ve metresini 4 liradan vereceğini belirtti. Ama kumaşın teknik özelliklerini, ağırlığını falan bilmediğimden uçurtma yapınca nasıl bir sonuç vereceğini bilemediğim için cesaret edip alamadım. Yolun sonunda bir meydana geldim. Galiba sultan hamam meydanı diye geçiyor. Tam karşımdaki kumaşcıya girip isteğimi belirtince bana tezgahın alt sırasını gösterdi ve hangi renk istersin abi dedi. Her renkten en az 2-3 değişik ton ve bazı iddaalı renklerler arasından seçim yapıp 2 değişik renk aldım. Bildiğimiz renklere ilave olarak limoni yeşil (kaleci volkanın forma rengi dersem belki gözünüzde canlanır) ve galatasarayın mor forma rengine yakın renklere kadar bol çeşit vardı. Metresi 3 liraya satılıyor. İlk başta fiyat konusunda endişe ettim kumaşı almayıp dışarı çıkıp etraftaki başka dükkanlara girip tafetta sorduğumda herkes bana ilk girdiğim bu dükkanı tarif etti.
Dükkanı daha anlaşılır olarak tarif edeyim: Aşir efendi sokaktan girip sokağın sonuna gelince karşı sıradaki dükkanlardan sol üst taraftaki ilk dükkanın aşağıya doğru 2 dükkan yanında.
Umarım Tafetta alma niyetinde olanlara azda olsa bir faydam olmuştur.
MURAT KÖSE - KADIKÖY - 1979
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Teşekkürler.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
ahmetbayar

Post by ahmetbayar »

Bende bol miktarda tafetta var. Para falan da istemem. Kırmızı, beyaz, lacivert, fosfor sarı ve fosfor turuncu renklerde. Yanlız 2 tane banner isterim. :mrgreen: :mrgreen:
Çubuklarını kendim ayarlarım. Arada benimkilerde çıkmış olur. Kaç metre isterseniz gönderirim. Kargosunu da ben öderim.
Uyar mı Serçin Hocam?
Uçurtmanın mevsimi yoktur.
Rüzgarın estiği her zaman, uçurtma zamanıdır.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Serçin konuyu 2008 martında açmış. Son yazan Murat.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
ahmetbayar

Post by ahmetbayar »

:shock: :shock:

:lol: :lol:
Uçurtmanın mevsimi yoktur.
Rüzgarın estiği her zaman, uçurtma zamanıdır.
murat köse

Post by murat köse »

Altan wrote:Serçin konuyu 2008 martında açmış. Son yazan Murat.
Aslında bende bu konuya mesaj yazarken ilk başta terettüt etmiştim, eski bir konu ve uzun zamandan beride kimse konu hakkında yazmamıştı. Ama bu malzemeden almak isteyenler için fikir olsun diyerek yazmaya karar verdim.
MURAT KÖSE - KADIKÖY - 1979
Post Reply