07 AĞUSTOS 2005 - ???????? BULUŞMASI

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Melih

Post by Melih »

gelmeye çalışacağım, dediğim gibi sabah ne zaman ve nasıl uyandığım abağlı biraz.
burn

Post by burn »

heralde yeşilyurt'da oluruz değil mi ? yoksa hazerfen mi ?
Can Altay
Altan
Site Admin

Post by Altan »

İlk seçenek Yeşilköy. Orada buluşuruz. Rüzgar olmaz ise Hezarfen'e gidilebilir.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
basari

Post by basari »

Hep İstanbuldamı yapıyonuz organizasyon. Bigün Bursada organizasyon yaparsanız haber vermeyi unutmayın :)
Uçurtma Meraklısı
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Başarı o taraflara yolumuz düşerse mutlaka haber veririz.

İşte bu haftaki buluşmadan görüntüler.
http://www.altanguvenni.com/ucurtma/7agustos2005/

Can yeni fotoğraf makinası ile çekim yaptı. O görüntüleri de bekliyoruz.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
erol

Post by erol »

Cok gec baslayip erken biten ama yinede cok guzel bir gündü (icerisinde ucurtma varsa hangi gün kötü olabilirki?) Elixir ile biraz oynayıp trick deneme fırsatım oldu, üzerinde ugrastiklarimi basarabildigimi düsünüp yeni trick'lere yelken acmak lazım artık :)

Erhan Bey'in parasüt düzenegi hakikaten cok eglenceli idi, uzunca bir süre basinda eglendik... Baktim ayicik rüzgarinda etkisiyle uzaga sürükleniyor, kendimi one atip geri getirmeyi bir görev edindim... Disaridan bakinca nasil görünüyorduk acaba? (Fotograf ve yazini unutmayacagim Altor :)

Altan'ında dedigi gibi bu hafta ilk kez ciddi bir "heves edip yurtdisindan marka ucurtma getirtme" fenomeni yasandi, bu ucurtmaya ilginin arttigini gösteriyor, tabi haftasonu da görüldüğü üzere MartiUK'ye baska bir sorumluluk daha yüklüyor, Cilgin pilotumuz birine carpsaydi "pazar günü buraya gelen ucurtmacilar yapti" olacakti... Hareketleri yakindan izleyenler bu duruma ne kadar da yaklasildigini hatirlayacaklardir. Halit Beyin tehlikeyi önceden farkedip gerek benim gerekse kendisinin uyarida bulunmasi pek etkili olmadi, sevindirici olan herhangi bir kazanin yasanmamis olmasi...

Evet Sponge pek iyi ucmadi... Ama cizgi filmi izleyenleriniz bilirler, Sponge Bob da zaten cok dengeli bir arkasimiz degil... Havada bes dakika kalmasi bile benim icin yeterli... Onumuzdeki haftalarda denge sorunlarini halledip salinmasi icin daha yukarilara gönderecegim merak etmeyin. (Ziya bey'e ugrasisi icin tesekkuru bir borc bilirim, Ustalar neler yapip gökyüzüne gönderiyorda ben hazır satın alıp uçuramıyorum... ayıp bana)

Altan'ın en kısa zamanda daha büyük ucurtmalara gecmesini temenni ediyorum, yoksa adını DCAltan olarak degistirecegim... (Yoksa Ucurtmaya artik Altan mi desek? :)

Sonuc olarak basta da dedigim gibi cok güzel bir gündü... Emegi gecen tüm arkadaslarima tesekkur ederim...
Erol Dinneden
http://www.adammarka.com.tr
Spectre

Post by Spectre »

Altan, gelemedim ama 2-3 saatte yaptığımızuçurtmanın (üstelik tafeta'dan) uçarken fotoğrafını görmek bile güzel.

Fotoğraflar için teşekkürler.
İyi Rüzgarlar,
Ferruh Bayşu
http://www.ucurtma.org

Image
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Büyük uçurtmalar yapsam da, farklı uçurtmalara merak salsam da DC'nin yeri özeldir. Çünkü yapımı kolay ve uçması kolay bir uçurtma. DC stabil uçuyor. Yağmur geliyor diye uçurtmaları indirdiğimizde bile denge ipini parmağımla tutup uçurmaya devam ettim. DC uçarken "her şey yolunda" hissi yaşıyorum.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
erol

Post by erol »

Tamam...

------------------------------------------
Büyük uçurtmalar yapsam da, farklı uçurtmalara merak salsam da Altan'in yeri özeldir. Çünkü yapımı kolay ve uçması kolay bir uçurtma. Altan stabil uçuyor. Yağmur geliyor diye uçurtmaları indirdiğimizde bile denge ipini parmağımla tutup uçurmaya devam ettim. Altan uçarken "her şey yolunda" hissi yaşıyorum.

------------------------------------------

Eheh :D :D :D :D
Erol Dinneden
http://www.adammarka.com.tr
Kartal

Post by Kartal »

Arkadaşlar,

Bu foruma ve kulübe üye olurken en başta farklı ve özel bir gruba girdiğime ve gerçekten iyi bir iş yaptığıma inanmıştım. Hiç yanılmamışım.

Sizler belki uzun süredir birlikte olduğunuz için farkedemiyorsunuz olabilir diye ben bir kere daha özellikle vurgulamak istiyorum.

"MARTI UÇURTMA KULÜBÜ FARKLI VE ÇOK ÖZEL BİR KULÜP"

Ben böyle bir ortamda bulunmaktan inanın çok mutluyum. İnsanoğlunun bir şekilde gelistirdiği havada uçma yeteneği olan bir nesnenin yeryüzünde paylaşımcı bir katılıma sebep olmasının yanında bu kadar seviyeli, nazik, yardımsever ve misafirperver insanların (ki bunlar = Martı Uçurtma Kulübü) bir araya gelmesi gurur verici.

İçimdeki bu heyecanı daha fazla dizginleyemeyip gelmekle ne kadar doğru bir iş yapmışım.

İşlerimi anca toparlayıp saat 17 gibi fener önüne gelebilmeme rağmen çok keyifli bir 1-1,5 saat geçirdim. Forumda hep konuşulanların orada canlı örneklerini görmek hatta Paraşütçünün ilk denemelerine tanık olmak, Erol'un gönüllü paraşüt toplayıcılığı, bizlerin "bir daha, bir daha" bağırışlarımız arasında geçen bu keyifli zamanı gökyüzü de kıskandı ve sevinçden o bile ağladı.

Altan, Erol, Can, Erhan, Ziya bey, Halit bey.....

İnanın sizlerle ıslanmak bile çok keyifli.

@Halit Bey, sıcaklığınız için teşekkürler,
@Erhan Bey, sevecenliğiniz için teşekkürler,
@Erol Bey, işlerinizi ayarlayıp orada ilk günümde bulunduğunuz için teşekkürler,
@Ziya Bey, müsaade ederseniz Sevgili Ziya Abi, iltifatlarınız için gerçekten çok teşekkürler,
@Ferruh, sevgili Arkadaşım, DC öyle güzel uçuyorki... teşekkürler,
@Altan, en büyük teşekkürden bir öncesi tabiki sana. Oraya ulaşmamı sağladın ve uçurtmaktan korktuğum DC'mi "eee hadi ne duruyorsun" diyerek beni yüreklendirdiğin için.

@MARTI UÇURTMA KULÜBÜ, En büyük teşekkür sana. Bütün bu insanları sayende tanıdım. TEŞEKKÜRLER.

Ve malesef bir özür,

@Melih, senden özür dilerim. İşlerim hiç planladığım gibi gitmedi. Seni arayamadım ve dolayısıyla alamadım. Keşke orada olabilseydin. Altan'ın söylediğine göre var olan rüzgarda buggy ile bir oraya bir buraya gidip gelebilirdin.

İnanın Ankara'ya dönüş zor olmadı. Ben kafamda bir sonraki seferin buluşmasını organize etmeye başladım bile.

Sevgilerimle
Murat K. ÇETİN

"Gökyüzü Özgürlüktür"
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Bu hafta Erhan Beyin paraşüt olayı ile oldukça eğlendik. Ne kadar eğlenceli olduğunu görünce ben de yarım bıraktığım düzeneği bitirmeye karar verdim.
Yağmura rağmen iyi vakit geçirdik.
@Kartal
Biz de seni tanıdığımıza sevindik. DC fena uçmadı.
@Altan
DC benim de ilk yaptığım uçurtmalardan biridir. Ben bir de Double DC yapmıştım . O da güzel uçuyor. Tavsiye ederim.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Post Reply