24.Şubat.2013 Çok güzel bir gün dileklerimiz.

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
ekrem

24.Şubat.2013 Çok güzel bir gün dileklerimiz.

Post by ekrem »

24.Şubat.2013 Pazar günü İstanbul için güzel görünüyor. Hava oldukça sıcak, rüzgar oldukça güzel bir Poyraz vaadediyor. Böyle bir güzel günü değerlendirmeye ne dersiniz. İki ipliler ve diğer uçurtmalar için çok mükemmel bir gün . Haydi hep beraber , yaşamımızda güzel anı yaşıyalım. Ben hazırım. Yaptıgım iki ipli (Ekrem pro-line) uçurtmamı ve 6lı Diamont umu denemek istiyorum. Bana yardım edecek , pilotluk yapacak arkadaşlar bekliyorum. Doruk, Okan, Başman, Çağatay, Zafer , Zahit nerelerdesiniz sesime kulak verin. Ben saat 13 de Fener önündeyim. Saygılarımla.
okane

Re: 24.Şubat.2013 Çok güzel bir gün dileklerimiz.

Post by okane »

Çok uzun zamandır bir türlü fırsat bulup zaman ayıramadım foruma ve uçurtmaya. Fakat bu pazar günü bir aksilik çıkmazsa müsait olabilirim. Aranızda olmayı çok istiyorum. Hatta Ekrem bey iki ipli beni heyecanlandırdı görmek için sabırsızlanıyorum. Umarım rüzgarımız tutar.
Okan ERKAN
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Ben geliyorum. :mrgreen:
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Ben de geliyorum.
Bu hafta buluşmamıza Alaçatı Festivali organizasyonunu yapan Orhan Bey de gelecek.
http://www.ucurtmaplanlari.com
Fevzi
Site Admin

Post by Fevzi »

Bu sene Alaçatı var mı?
----------------------------------
http://fevzikir.name.tr/
http://picasaweb.google.com.tr/fevzikir
https://picasaweb.google.com.tr/kiteactivities
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Muhtemelen var. Hem de uluslararası . Henüz net bir bilgi yok. Belki yarın daha fazla bilgi sahibi olacağız.
19 Mayıs deniyor.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

https://plus.google.com/photos/11234373 ... 1109453265

Güneşli, sıcak ve güzel bir gün oldu. Ben geldiğimde rüzgar azdı. Kuzeyden eserken güneyden esmeye başlamış. Uçurtmalar havada tutunamıyordu. Akşam rüzgar tekrar kuzeyden esmeye başladı ve biraz gücünü arttırdı. Bu sayede uçurtmaları uçurabildik. Rüzgar azken uçurtmaları balon yardımı ile uçurma çalışmaları başladı. :lol: Esra'nın babası küçük deltaya bir balon bağladı ama balon uçurtmayı kaldırmaya yetmedi. Erhan abi bu balonu alıp küçük naylon dörtgen uçurtmasını bağladı. Derken bir iki tane daha eklemek istedi. Bir baktık ki treni salıvermiş. Emin abi rüzgar az olduğu için helikopter uçurmaya başladı, ama o sırada rüzgar artmaya başlamıştı. Emin abi 5 metrelik hq boomer uçurtmasını da getirmiş. Çok az rüzgar varken çok iyi uçtu. Normalde 5 m²'lik uçurtma bizi yerlerde sürüklüyor. Boomer'ın uçuşu çok iyi. Kolay katlanmayan ve kontrollere iyi cevap veren bir uçurtma. hq iyi iş çıkarmış. Bugün tren uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi. Çok keyifliydiler. Erhan abi sağolsun. Ziya abinin güvercin deltasını gördük. Harika uçuyor. Ziya abi yine iyi bir uçurtma yapmış. Orjinal planında olmayan çıta yerleşimleri ile çok stabil uçmasını sağlamış (fotolarına göz atın), ayrıca az rüzgarda da havada kalabilen güvercin delta oldu. Emir Fevzi amcasının hediye ettiği köpek uçurtmayı uçurdu. Turgay eşi ve kızıyla birlikte bize katıldı. Revo ve küçük heksebesti ile göz doldurdu. Ziya abinin yeni yıldız uçurtması da çok iyi, bundan mutlaka yapmak gerek. Halit en sevdiğim uçurtması olan kedi uçurtmayı uçurdu. Okan da bu hafta bize katıldı. Ekrem abiyi saymama hiç gerek yok tabi. Her zamanki gibi alandaydı. Biz gelmesek bile o mutlaka gelir. Akşam rüzgarı ile gün keyifli bitti. Uzun bir kış arasından sonra çok iyi geldi.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan ,
Fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler. Güzel bir gün oldu .

Alaçatı organizasyonu için gelecek olan Orhan Bey gelemedi. Mesaj atıp bir sonkari etkinliğe geleceğini bildirmiş.
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

Resimdeki kedi gibi;
Bizde kedinin ciğeri uzaktan izlediği gibi izliyoruz. 8)

Emin abi o helikopter benzinli mi gazlı mı ? :D
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
Basman

Post by Basman »

Çok güzle bir gün olmuş, imrendim doğrusu. :(
İş değişikliği sebebiyle Bursa'ya taşındığım için uzun süredir etkinliklere katılamıyor ve forumda aktif olamıyordum maalesef. Burada düzenimi kurdum sayılır. Bu hafta sonundan itibaren en azından ayda iki kez İstanbul'a gelebilir ve bahardan itibaren yine aranızda yer alabilirim diye umuyorum.

Evim Uludağ Üniversitesi'ne çok yakın, Görükle'de. Kampüs içerisinde yemyeşil, keyifle uçurtma uçurulabilecek mekanlar var. Her gördüğümde canım çekiyor. :lol: Eskisini uzunca zamandır uçurma fırsatı bulamamış olsam da artık yeni ve daha profesyonel bir uçurtma almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Bu hafta sonu bir haftalığına İngilitere'ye (Londra) gidecek bir arkadaşım var. Kendisine sipariş verebilirim. Fakat hangi marka/model almalıyım, fiyatlar İngiltere'de nasıldır hiç bilmiyorum. Bu konularda yardımcı olabilir misiniz? Taşınma işlerinden dolayı bütçem biraz kısıtlı, azami 200-250 TL ayırabilirim sanırım. Tabi ne kadar ucuza alırsam o kadar iyi benim için. :lol: Forumun ikinci el bölümüne baktım fakat şu sıralar kimsede ikinci el iki ipli yok gibi görünüyor.
"The optimist pleasantly ponders how high his kite will fly; the pessimist woefully wonders how soon his kite will fall."

Başman ARANCIOĞLU
ilaççı

Post by ilaççı »

uçurtma uçurmayı ilkokuldan beri severek yapıyordum.Okuldan gelerek çantamızı atar o zamanlarda boş olan ama şimdi binalarla dolu bir arsada uçururduk.Kimi renkli defter kağıdı kimi naylon torba kimi de gazeteden yapardı.O zamanlarda elektrik tellerinde de parçalanan çok uçurtmamız kalırdı.Bu yıllarda köye gittiğimizde oradaki çocuklar şeytan uçurtmadan başka bir şey bilmediği için benim yaptığım çıtalı uçurtma değişik gelirdi onlara(bu arada Çorlu - Velimeşe köyündenim)
bazı çocuklar özenirler yapılmasını merak ederlerdi.Ben de öğretirdim.
En büyük zevkim akşam hava kararırken bahçeden uçurtmayı uçurarak ipimin en sonuna kadar salmaktı.uçurtma gözükmese de ipi havada tutan ve çeken bir nesne olduğunu bilmek hoş bir duygu verirdi.
Sonraki zamanlarda çocuklarımı bahane ederek hazır satılan delta tipi uçurtmalardan alır bahçede çocuklara uçuruyor gibi yaparak kendimi tatmin ederdim.
son senelerde k.çekmece belediyesinin uçurtma etkinliklerinde tuhaf ama zevkli uçurtmaları görür uçuran insanların yanına gider bakardık.Geçenlerde bir seyahat sırasında aranızdan Halit bey ile tanıştığımda bu uçurtmaların sizlerin sayesinde hayat bulduğunu ögrendim ve şaşırdım.İlk sizlere katıldığımızda kızım Esra da çok hoşlandı uçurtmadan(özellikle iki ipliden) hele de Halit bey kızımı youtube da video yayınlayınca kızım çok çok sevindi.ve uçurtma uçurmak istemeye başladı.Oysa ben buna çok uğraşmıştım.
Uçurtma kulubu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.Her biri harika insanlar
Rüzgarınız bol olsun,görüşmek dileklerimizle,saygılar
Mustafa
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Halit
Site Admin

Post by Halit »

Yukarıda kısa bir video var.
@Mustafa hoşgeldin. Senin gibi meraklı uçurtmacıları dört gözle bekliyoruz. Esra ve Alper de çok hevesli. Yavaş yavaş değişik uçurtmalar yapmaya başlayabilirsin.

http://www.ucurtmaplanlari.com adresinde basit planlar var.

Delta ile başlayabilirsin.
mustafa-topcu

Post by mustafa-topcu »

yigitkahraman wrote: Emin abi o helikopter benzinli mi gazlı mı ? :D
Helikopter,sanırsam 3 veya 4kanal,prizden şarz edilebilen bir model.

Eğer yukarıda yazdıklarım gibi ise,(3kanal)ufak bir esintide helikopter savrulmaya başlayabilir.

Yeni başlayanlar için 4 kanal idealdir..

Eğer helikopterin videosu varsa payalaşabilirmisiniz?
MUSTAFA TOPCU____________________________________

Image ucurtmalar.wordpress.com
ekrem

Post by ekrem »

Hava çok güzeldi. Yalnız rüzgarın az ve karışık esmesi uçurtma havalandırmamızı etkiledi . Fakat rüzgar azlığı bizlerin yeni bir uygulamayı denememize neden oldu. Mustafa beyin kızı Esra' cığın uçan balonu bizleri hareketlendirdi. Erhan beyin takıları uçan balon ile havalanmaya başladı. Bir ilk başarı ile uygulandı. Böylece hayalim gerçekleşti. Daha önce rüzgarsız havada uçurtma nasıl uçurulabilir diye form da başlık açmıştım. Uçan balonlar ile uçurtmayı tasarlamıştım. Esra'nın uçan balonu işimizi ve ufkumuzu genişletti. Sağ olasın , sana teşekkür ederim. Katılım oldukça çoktu. Uzun zamandır. Katılımcı arkadaşlar ile görüşememiştik. Hepsine mesajıma duyarlık gösterip beni yalnız bırakmadıkları için teşekkürler ederim. Yeni yaptığım Ekrem pro-line iki ipli uçurtmamı , Okan kardeşim uçurtarak denedi. Rüzgar saat 15.30 dan sonra çok güzeldi. Bol bol uçurtma havalandırdık. Altan bey resimleri ile Halit bey çektiği video'su ile bu tarihi güzel günü kayıt altına aldılar. Kendilerine teşekkür ederim. Halit bey den , Reflektörlü 75 lik Siyah Delta uçurtmamın görüntüsünü yayınlamasını rica ederim. Görünüşünü çok merak ettim. Bir dahaki sefere etkinliğe gelirken , El Fenerini yanimda getireceğim. İyiki varsınız. Saygılarımla.
Post Reply