10 Mart Pazar Yeşilköy

Uçurtma etkinlik duyuruları, etkinliklerin fotoğrafları ve yorumları.
Halit
Site Admin

10 Mart Pazar Yeşilköy

Post by Halit »

Ziya Bey ,
Hava nasıl olacak ?
Gece uçar mı ?
http://www.ucurtmaplanlari.com
Ziya

Re: 10 Mart Pazar Yeşilköy

Post by Ziya »

10 Mart Pazar günü hava sıcaklığı ve rüzgar oldukça iyi. Saat 17:30 - 18 cıvarında hava kararmaya başlar sanıyorum.
Bu saatlere kalabilirsek gece etkinliği olabilir.
Last edited by Ziya on Sat Mar 09, 2013 8:22 am, edited 1 time in total.
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
ekrem

Post by ekrem »

Hava oldukça iyi, Pazar günü iki ipliler için çok uygun olacak. Saat 13- 14 de sıcaklık 16 derece, rüzgar hızı güneş ışımaları ile 18 km cıvarında Lodos olarak tahmin ediliyor. Ben bu fırsatı kaçırmıyalım değerlendirelim diyorum . Okan, Levent, Mehmet, Zafer, Doruk, Başman, Çağatay ,Mustafa bey, Dündar bey bugünü iki ipli gününe çevirebiliriz. Ustalarımızıda aramızda görürsek, daha mutlu oluruz. Üstadlarımız, Emin bey ve Erhan Bey'in, öğretileri ile güzel bir gün yaşıyabiliriz. Ben herzaman olduğu gibi saat 13 te alanda olmaya çalışacağım.Saygılarımla.
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Geliyorum.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

ekrem wrote: Okan, Levent, Mehmet, Zafer, Doruk, Başman, Çağatay ,Mustafa bey, Dündar bey, Üstadlarımız, Emin bey ve Erhan Bey'in, öğretileri ile güzel bir gün yaşıyabiliriz.
Unutulanlar, unutanları asla unutmazlarmış. Kimin sözüydü bilmiyorum.... :) Ekrem abi biz kimin tavuğun' a kışt dedik..ismimiz geçmiyor. Alındık şimdi...
Şaka bir tarafa herkeze iyi eylenceler.
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
ekrem

Post by ekrem »

Yiğit ben senin ve Turgay'ın isimlerini asla unutmam. Yazımda isimlerini yazmadıklarım için dikkat edersen Ustalarımızıda aramızda görmekten, mutluluk duyarım diye telafuz ettim. Bizden daha tecrübeli, bizden daha eski olan üyelerimiz için usta sıfatını kullandım. Sizler bizim için bir öndersiniz, bir idolsünüz. Ufkumuzu aydınlatan bir ışıksınız. Saygılarımla.
yigitkahraman

Post by yigitkahraman »

Yok be ekrem abim... tevazuu gösteriyorsun, Senin yaptığın uçurtma sayısının yarısında bile değiliz. Asıl usta sensin. Birde senin çok ince düşündüğünü çok iyi biliyor ve seni seviyorum. Abi özledim sizleri biraz takılmak istedim.
Kendine iyi bak.
Selam ve Saygılar...
Yiğit KAHRAMAN

Söylediklerinizi duyurmak için hiç kimseyi kolundan tutmayın,
Dinlemeye istekli değillerse, onları tutacagınıza çenenizi tutun.

http://yigitkahraman.wordpress.com
Basman

Post by Basman »

Maalesef bu hafta İstanbul'da değilim. :( Önümüzdeki hafta veya sonraki hafta etkinliğe katılacağım.
Bugün Bursa'da hava çok güzel, umarım İstanbul da böyledir ve keyifli bir gün geçirirsiniz.
"The optimist pleasantly ponders how high his kite will fly; the pessimist woefully wonders how soon his kite will fall."

Başman ARANCIOĞLU
zahitmungan

Post by zahitmungan »

Kap yapmaya gitmiştik ama rüzgar sorunumuz vardı, Bir sonraki Haftaya Bıraktık.

Image

Halit ağabeyle Bağlantı Kurduk, Rüzgarın İyi Olduğunu Belirti.
Image

Image
http://picasaweb.google.co.uk/mardinucurtma
www.zahitmungan.com

Lanet olsun içimdeki uçurtma sevgisine. :lol:
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Zahit güzel bir gün geçirmişsiniz.

Bizim günümüz de böyle geçti:
https://plus.google.com/photos/11234373 ... 2163902033

Alana geç geldim. Geldiğimde rüzgar iyiydi. Hava çok güzeldi. Emin abi, Ekrem abi, Ziya abi, Halit, Levent, Turgay uçurtmalarını uçuruyorlardı. Emir'in uçurtmasını da aralarına kattık. Gökyüzü uçurtma doluydu. Sahil kalabalıktı, havayı güzel görenler kendini hemen sahile atmışlar. Uçurtmalar yine ilgi çekti. Gelen giden çoktu. Rüzgar Güney Batı'dan estiği için biraz türbülanslıydı. Uçurtmalar sık sık birbirine takılmaya başladı. Çok önemli bir sıkıntı yaşamadık. Alaçatı'dan Zeynep hanımda bize katıldı, uçurtma uçurdu. Kış boyunca Kuzey ve Orta Amerika'yı dolaşmış. http://alacatiligezgin.blogspot.com bir gözatın.

Ziya abi gece uçurtması için güzel led fenerler bulmuş ve uçurtma ipine asıp uçurtmayı aydınlatmak üzere bir düzenek hazırlamış. Cırt bantlarla açısını istediği gibi ayarlayabiliyor.

Akşam rüzgar biraz daha iyi oldu. Uçurtmalar sabit uçmaya başladılar. O sırada uçurtmalarımızın yanına motorlu bir yamaç paraşütü geldi. Üzerimizden dönüp geri gitti.

Ziya abinin çok sevdiği bir sarman kedimiz var. Arada bir gelir, kendini sevdirir. Yine uğradı. Ziya abi ona mama almış galiba. Mamayı keyifle yedi. Çocuklar kedinin çevresine toplandı sevmeye başladılar. Bu sırada kedi Emir'i tırmalamış. Biraz kanamış. Hemen yıkadık ve Haseki hastanesinin yolunu tuttuk. Kuduz aşısına başladık. Bizimkiler abarttığımı düşünüyorlar. Fakat doktor arkadaşım kesinlikle risk almamak gerektiğini söylüyor. Kuduz öldürücü bir hastalık. Çok küçük bir sıyrık bile olsa aşıya başlamak gerekirmiş. Kedinin bir bacağında ağır sıyrıklar vardı. Büyük ihtimal bir köpeğin saldırısına uğramış. Haftaya uğrayıp kediyi tekrar görmeyi umuyorum. 10 gün sonra kedi hala sağ ise 3. aşıdan sonrasına gerek kalmayacakmış. Emir aşı olmak istemediği için çok mızmızlandı. Ama aşı olduktan sonra korkulacak bir şey olmadığına karar verdi.

Erken ayrıldığımız için günü nasıl bitirdiklerini bizim ekip tamamlar artık. Gece uçurtmasına kalmayı düşünüyorlardı. Ne yaptılar acaba?
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
ekrem

Post by ekrem »

Altan bey, geçmiş olsun. Emir'ciğe inşallah bir şey olmamıştır. Hastaneye götürmeniz. En iyi yoldur. Bugün oldukça yoğun bir katılım vardı. Hava gün boyu güneşliydi. Rüzgar biraz türbülanslıydı. Uçurtmaları havalandırdık. Gün boyu, Deltaya baglı üçlü Güvercinlerimi, iki adet crostek, Parafoil, Yeni yaptığım HC yi Levent beyle dengelerini ayarladık. Uçurtmayı başardık. Kuyruklu Delta Cony, Çöp Adamımı havalandırdık. Yanımıza gelen, misafirlerimize , meraklılara uçurtmalardan uçurtmaları için kendilerine verdim. Mustafa bey ve kız, oğlu bana yardımcı oldular. Altan bey , Emin bey, Halit bey, Turgay bey, Levent bey, Ziya bey, Mustafa bey , ve isimlerini bilemediğim. Misafirler ve meraklılar günümüze renk kattılar. Güzel gün için herkese teşekkür ederim. Akşam üzeri Ziya beyin gece uçurtmaları gösterisi vardı. Etrafımızdan sayısı görüntüler alındı. Bende Levent beyin çektiği resimlerde seçtiklerimi sizler ile paylaştım.
Image Crostek iki adet
Image HC mi uçurtan yeni evliler
Image Turgay bey ve Emin bey
Image Altan bey ve Levent bey
Image
Image
Image
Image Crostek'imi uçurtan baba ve oğlu
Halit
Site Admin

Post by Halit »

Altan , Emir geçmiş olsun. İhmal etmemekle iyi etmişsiniz. Kedi her zaman görüp sevdiğimiz kedi de olsa sonuçta sokakta yaşıyor. Bir iki iğneden bir şey olmaz.

Emiri'i kedinin tırmalaması dışında bugün çok güzeldi. Erhan gelemedi ama aradı. Yiğit yine yoktu üstelik aramadı da :lol:

Böyle rüzgarı seviyorum. Uçurtmalar havada çakılıp kalyor ve biz de gelip geçenle sohbet etme fırsatı buluyoruz. Çevreden gelen bir çok çocuk bize katıldı ve birlikte uçurduk. Çocuklarla uçurtma uçurmak daha keyifli.

Uzun bir aradan sonra Zeynep Hn'ı görmek , sohbet etmek güzeldi. Mustafa Kahraman ( ilaçcı ) bu kez bütün aile sahadaydı.

Bugün ne fotoğraf ne video çektim. Tembellik ettim. Benim için tam bir terapi günüydü. :lol: :lol: :lol:
http://www.ucurtmaplanlari.com
Erhan

Post by Erhan »

@ Emir,

Altan geçmiş olsun, iğneye başlamakla gerçekten doğru yapmışsın.
Acilen ve bir terslik çıkmadan hallolur inşallah.

Güzel bir gün olmuş. İyi eğlenmişsiniz.
Katılıp, bu görüntüleri verenlerin ellerine sağlık.
Ziya

Post by Ziya »

@ Altan,
Emire'e geçmiş olsun. Kedinin kuduz olabileceğini sanmıyorum.. Yinede aşı yaptırmakta yarar var.

Image

Image

Image

Benim çekebildiğim fotoğraflar bu linkte;
https://plus.google.com/photos/11388596 ... 1728016913
Ziya
www.turkucurtma.com

Image

İstikbal Göklerdedir
M. Kemal ATATÜRK
Altan
Site Admin

Post by Altan »

Emir teşekkürlerini iletti. Fotoğraflar ve güzel gün için teşekkürler.
Altan Güvenni
Uçucu madde bağımlısı.
Post Reply