Skip to content

EO6: Yeni uçurtma

eo6banner1.jpg

EO6 2007 Bristol Uçurtma Festivali’nde en iyi uçurtma olarak seçilmiş. EO ismi Expandable Object kelimelerinin kısaltılmışı ve Türkçe genişleyen zımbırtı diyebiliriz, GZ6. İlginç tasarımı hemen farkediliyor ve kalabalıkların ilgisini çekmek için ideal. Her uçurtma meraklısının çantasına yakışır.

EO Avusturalyalı uçurtma tasarımcısı Phil McConnachie’ye ait. Eliptik düzlemlerin bileşiminden oluşan dinamik kutu uçurtma stabil bir uçuşa sahip. Tamamen kendine özgü ve göz alıcı bir görünüşü var ve en güzel tarafı kurulum derdi yok.

Çantasından çıkarıldığında elastik yapısı sayesinde kendiliğinden şeklini alıyor, biraz rüzgar ile hemen yükseliyor ve yerine çakılıyormuş. 3 kontrast renk kombinasyonu tek bir ip üzerinde güzel bir görüntü sergileyebilir diyorlar. çantasına 60 metrelik ipi de dahilmiş.

6 kesişen düzlem, 88cm. genişlikte, 6-40kms arası rüzgarlara uygun. Ateş, Limon, Gök renk kombinasyonları varmış. Katlandığında ipler dahil 7.5*34*88cm. boyutlarında oluyormuş.

Fiyatı 34$. Lakin bizim ekibimiz bu uçurtmayı bir görüşte plana bile aktarmadan kesip, biçer. Haftasına kalmadan gökyüzüne tren olarak dizer. Kusura bakma Phil.

Back To Top